2019-04-13 14:56:11

Siarka Tarnobrzeg przegrała z Elaną Toruń w szalonym meczu

Dwie bramki Kamila Radulija nie wystarczyły aby wygrać w Toruniu (fot. Radosław Kuśmierz)
Zawodnicy Ryszarda Komornickiego przegrali w Toruniu w szalonym meczu. Dwa gole dla Siarki zdobył Kamil Radulij.

Piłkarze Siarki Tarnobrzeg fatalnie rozpoczęli mecz Toruniu, bowiem już w 1. minucie gospodarze przed szansą otwarcia wyniku. Piłkarz Elany Torun, Maciej Stefanowicz upadł w polu karnym a sędzia zdecydował się na podyktowanie jedenastki. Do piłki podszedł sam poszkodowany i pokonał Hieronima Zocha.

Miejscowi nie zamierzali się zatrzymywać i kontrolowali mecz z Siarką. Chwilę później Elana miała kolejną doskonałą okazję do zdobycia bramki. Dominik Kościelniak dopadł do futbolówki, jednak strzał obronił Zoch.

Podopieczni Ryszarda Komornickiego nie zamierzali się poddawać i 22. minucie doprowadzili do wyrównania za sprawą Kamila Radulija. Torunianie zdenerwowani z powodu utraty bramki zaczęli napierać na Siarkę. W 35. minucie Mariusz Kryszak groźnie uderzał zza pola karnego, ale Zoch obronił.

Chwilę później golkiper tarnobrzeżan tyle szczęścia nie miał, a Krzysztof Wołkowicz po otrzymaniu idealnego podania od Filipa Kozłowskiego, wyprowadził swój zespół na prowadzenie.  Przed przerwą jeszcze jeden z zawodników Elany uderzał na bramkę przyjezdnych, jednak wynik nie uległ zmianie.

W drugiej odsłonie szybko po wznowieniu Kozłowski mógł podwyższyć na 3-1, ale piłka zatrzymała się na słupku. Przyjezdni zaczęli coraz mocniej napierać i stwarzać groźne okazje. W 59. minucie w zamieszaniu pod bramką Elany piłka ostatecznie zatrzymała się na poprzeczce.

Niedługo po tym sędzia podyktował jedenastkę po zamieszaniu w polu karnym gospodarze i w dodatku czerwoną kartkę ujrzał Mariusz Kryszak. Do futbolówki podszedł Radulij i po raz drugi doprowadził do wyrównania.

Siarkowcy wyczuli szansę na wygraną w tym meczu i zaczęli coraz mocniej napierać na bramke Elany, jednak ta dobrze spisywała się w obronie. W 79. minucie do świetne wrzuconej futbolówki z prawej strony doskoczył Wojciech Onsorge i pokonał Hieronima Zocha.

Kilka minut później już było 4-2, a polujący tego dnia na bramkę Kozłowski w końcu się jej doczekał.

1-0 Maciej Stefanowicz (3-rzut karny)
1-1 Kamil Radulj (23)
2-1 Krzysztof Wołkowicz (37)
2-2 Kamil Radulj (62-rzut karny)
3-2 Wojciech Onsorge (79)
4-2 Filip Kozłowski (83)

Elana Toruń: Mrozek – Górka, Onsorge, Kołodziejski, Andrzejewski – Errasti (71. Lenartowski) – Kościelniak (90. Buławski), Stefanowicz, Kryszak, Wołkowicz (84. Dobosz) – Kozłowski

Siarka Tarnobrzeg: Zoch – Głaz, Kubowicz, Wełnicki, Woźniak, Płatek, Maik (80. Wawrylak), Radulj, Sitek (77. Cupriak), Wodecki (46. Ropski), Janeczko (84. Wełniak)