2019-04-08 14:37:28

Klasa O Rzeszów: Sawa Sonina zagrała na szóstkę ze Strumykiem Malawa [Podsumowanie 19. kolejki]

Sawa Sonina pewnie pokonała Strumyk Malawa (fot. Mieczysław Turczyn(
Ciężkie lanie podopieczni Bartosza Madeji sprawili walczącemu o ligowy byt Strumykowi. Rezerwy Resovii, Głogovia oraz Sokół wygrali swoje mecze.

Sokół Sokołów Małopolski pokonał Orła Wólka Niedźwiedzka 3-1 i nadal ma 4 punkty straty do pierwszej Głogovii. Pierwsza bramka w tym meczu padła w 36. minucie po uderzeniu z rzutu karnego Michała Urama. Po zmianie stron dość szybko wyrównali goscie za sprawą Mateusza Rzeszutka. W 74. minucie Kamil Jagusiak wyprwadził Sokoła na prowadzenie, a Michał Uram w 90. minucie ponownie z karnego podwyższył i ustalił wynik meczu.

Głogovia Głogów Małopolski w wyjazdowym spotkaniu wygrała z Bratkiem Bratkowice. Lider rzeszowskiej okręgówki wynik otworzył w 12. minucie gdy do siatki trafił Szymon Urbaniak. Kolejna bramka padła już w samej końcówce, a z gola na 0-2 cieszył się Maciej Hajkowicz.

Rezerwy Resovii pewnie pokonały ekipę Wisłoka Strzyżów. Rzeszowianie do przerwy wyprowadzili dwubramkową przewagę po uderzeniach Davida Kwieka i Karola Twardowskiego. W drugiej połowie Resovia dołożyła jeszcze dwa trafienia, zaś Wisłok było stać na honorowe trafienie, autorstwa Mateusza Włodyki w 85. minucie.

Sawa Sonina zaaplikowała sześć bramek Strumykowi Malawa. Strzelanie już w 15. minucie rozpoczął Maciej Grad, a cztery minuty później Dawid Baran podwyższył na 2-0 i takim wynikem zakończyła się pierwsza połowa. W drugiej miejscowi zdobyli jeszcze cztery bramki za sprawą Zbigniewa Sobka, Szymona Wajdy, a z dubletu cieszyć się mógł Grzegorz Słonina.

1-0 Maciej Grad (15)
2-0 Dawid Baran (19)
3-0 Zbigniew Sobek (59)
4-0 Szymon Wajda (70)
5-0 Grzegorz Słonina (80)
6-0 Grzegorz Słonina (90+3)

Sawa Sonina: Cisek – Paczocha, Kruk (80. Leptacz), Kot (88. Cwynar), Kraska (70. Pietrucha), Nycz, Grad, D. Baran (60. Słonina), J. Baran, Sobek, Olechowski (70. Wajda)

Strumyk Malawa: Ł. Szczepański – Lelek, Bieda, Noga, Mendoń – Laskoń, Put (65. R. Gaweł), Odrzywolski, Szczepanik (75. Hniłka), Kędzior, Fedorow (30. Kwolczak)