2019-04-01 16:42:00

Klasa O Krosno: Partyzant Targowiska z 16-punktową przewagą nad Czarnymi Jasło [Podsumowanie 16. kolejki]

Partyzant Targowiska rozpoczyna walkę o awans (fot. archiwum)
Lider z Targowisk zdeklasował resztę rywali i rundę wiosenna spędzi na autostradzie do czwartej ligi. Punkty stracił wicelider z Jasła.

Start Rymanów podzielił się punktami z Naftą Jedlicze. Wynik meczu w 11. minucie otworzył Rafał Nikody. Rezultat spotkania w 34. minucie z rzutu karnego ustalił grający trener gości, Lech Czaja.

Porażkę Kotwicy Korczyna wykorzystali zawodnicy Markiewicza Krosno, którzy pokonali Tempo Nienaszów i zrównali się punktami z wiceliderem z Jasła. Krośnianie na przerwę schodzili z dwubramkową przewagą po trafieniach Aleksandra Kerdiego i Alberta Telesza. Po zmianie stron wynik meczu ustalił Marcin Walczyk strzelając honorowego gola dla swojej ekipy.

Bieszczady Ustrzyki Dolne pokonały Czarnych 1910 Jasło, czym skomplikowali im walkę o awans do czwartej ligi. Obie bramki dla gospodarzy padły po przerwie. Napierw wynik otworzył Paweł Zięba w 60. minucie. Decydująca bramkę 13 minut później zdobył Igor Jacenkiw.

Partyzant Targowiska rozpoczął marsz ku czwartej lidze, a na początek na ich drodze stanął Wisłok Sieniawa. Pierwszą bramkę dla miejscowych zdobył grający ostatnio w czwartej lidze Radosław Macnar. Po chwili samobójczym trafieniem na 2-0 podwyższył Kamil Krawiec. Wynik spotkania ustalił w 88. minucie Robert Kozubal.

1-0 Radosław Macnar (18)
2-0 Kamil Krawiec (26-samobójcza)
3-0 Robert Kozubal (88)

Partyzant Targowiska: Niemiec - Chmielowski, Haznar (75. Szelc), Penar (90. Kamola) – Kielar, K. Dobrzański (60. Szubrycht), Macnar, B. Wilk, K. Sieniawski – Kubal (60. Pernal), Kozubal

Wisłok Sieniawa: Żak – Kruszyński (75. Świnicki), Frużyński (83. Potocki), D. Zajączkowski, Wacławski – Szybka, Szajna (88. S. Kijowski), M. Zajączkowski, B. Miklaszewski (70. Krzyżanowski), Krawiec – Farbaniec (35. D. Miklaszewski)