2019-03-10 16:16:00

Drugie ligowe zwycięstwo Watkem Korony Rzeszów! Wygrana z Sokołem Kolbuszowa Dolna

(fot. Korona Rzeszów/archiwalne)
Watkem Korona Rzeszów po 197 dniach odniosła drugie zwycięstwo w IV lidze podkarpackiej! Podopieczni Grzegorza Opalińskiego pokonali na własnym boisku Sokoła Kolbuszowa Dolna 2-1. Wynik spotkania wyklarował się już w pierwszej połowie.

Starcie dwóch beniaminków znacząco rożniło się personalnie od tego, które miało miejsce na samym początku sezonu. W Watkem Koronie Rzeszów zaszły zmiany personalne w składzie oraz na ławce trenerskiej, które miały pomóc drużynie ze stolicy Podkarpacia utrzymać ligowy byt.

Pierwsze spotkanie o ligowe punkty potoczyło się po myśli gospodarzy. Wynik otworzył w 19.minucie Michał Bigus wyprowadzając Koronę na prowadzenie. Sokół Kolbuszowa Dolna odpowiedział osiem minut później trafieniem Dawida Maziarza. Wynik ustalił w 40. minucie Tomasz Walat.

Dzięki drugiemu zwycięstwu w lidze Watkem Korona Rzeszów zainkasowała trzy punkty, i po wpisaniu ich do ligowej tabeli z dziewięcioma oczkami zbliżyła się do zajmującego przedostanie miejsce Sokoła Nisko. Sokół Kolbuszowa Dolna ze zdobyczą dwudziestojedno punktową plasuje się na trzynastej pozycji.

1-0 Michał Bigus (19)
1-1 Dawid Maziarz (27)
2-1 Tomasz Walat (40)

Watkem Korona Rzeszów: Pawlus - Syvyi, Marcinek, Ferenc, Padiasek, Bigus, Bober, Sarzyński, Przybyło, Buszta, Walat.