2019-02-09 18:14:23

SPARING: Karpaty Krosno górą nad MŠK Tesla Stropkov

Karpaty Krosno pewnie pokonały MKS Tesla Stropkov (fot. Karol Słomka)
Karpaty Krosno pokonały 2-0 MŠK Tesla Stropkov w meczu sparingowym rozegranym na słowackiej ziemi. Podopieczni Dariusza Jęczkowskiego strzelali bramki w obu połowach.

To spotkanie spokojnie można nazwać meczem walki. Optyczną przewagę od początku mieli krośnianie, którzy w pierwszej połowie wyszli na prowadzenie dzięki dobremu zachowaniu Marka Fundakowskiego na ósmym metrze przed bramką rywala.

Druga część gry to ożywienie się Tesli Stropkov. Gospodarze dążyli do wyrównania, ale decydujący głos należał do Karpaciarzy. Karol Sęp wykorzystał dośrodkowanie Kamila Groborza i ustalił wynik spotkania.

Tym samym Karpaty zrewanżowały się przeciwnikowi za bardzo wysoką porażkę, którą poniosły w lipcu ubiegłego roku, kiedy to w Krośnie ulegli MŠK Tesla aż 1-8 (1-2).

MŠK Tesla Stropkov - Karpaty Krosno 0-2 (0-1)

0-1 Marek Fundakowski
0-2 Karol Sęp

Karpaty Krosno: (I połowa) Krawczyk - Gierlasiński, Groborz, Sikorski, Fundakowski, Stasz, Zięba, Knap, Król, Wojtasik, Śliwiński.
(II połowa) Żytniak - Groborz (Król), Burka, Półchłopek, Rygiel, Dziadosz, Sęp, Brożyna, Kowalski, Czelny, Kasperkowicz.