2018-10-13 18:55:41

Stalówka rozgromiła Rozwój Katowice

Stalówka rozgromiła Rozwój Katowice (fot. archiwum)
Stalówka powoli znowu tworzy twierdzę w Boguchwale, tym razem rozgromili ekipę Rozwoju Katowice.

Już w pierwszej minucie meczu, Stal Stalowa Wola mogła objąć prowadzenie, bowiem Michał Trąbka otrzymał świetne podanie i uderzył na bramkę Rozwoju Katowice. Golkiper gości jednak sprostał zadaniu i uchronił swój zespół od straconej bramki. Miejscowi od poczatku spotkania przeważali i szukali pierwszego trafienia. To padło w 8. minucie meczu, najpierw Michał Trąbka dwukrotnie uderzał na bramkę, ale lepszy okazał się Bartosz Neugebauer, jednak przy główce Piotra Mrozińskiego był już bezradny i Stalówka prowadziła 1-0.

Podopiecznym Wojciecha Fabianowskiego było mało i poszli za ciosem, przyciskając ekipę Rozwoju. Miejscowi prowadzili gre  i po kilku minutach mogło być już 2-0, jednak ponownie golkiper gości uratował swoją drużynę. Z czasem gra się wyrównała, jednak jak się później okazało była to przyslowiowa cisza przed burzą. Jeden z zawodnikow Stali dośrodkowywał w pole karne, a tam Sebastian Łętocha głową skierował piłkę do siatki.

Gra Stali w pierwszej połowie mogła się podobać, bowiem dominowali na boisku i z lepszymi humorami przystępowali na druga odslonę gry. Po zmianie stron, miejscowi chcieli szybko podwyższyć na 3-0 by już w spokoju dotrwać do końca meczu. Sebastian Łetocha uderzał na bramkę Bartosza Neugebaura, ale ten znowu ratuje Rozwój. Chwile później znowu Sebastian Łetocha mógł zdobyć bramkę, lecz golkiper gości znowu wyczyniał cuda w bramce i uratował swój zespół.

Chwilę później Rozwój mógł zdobyć kontaktową bramke, Przemysław Mońka wrzucał i piłkę przejął Michał Płonka, lecz strzał wybronił Dorian Frątczak. Niewykorzystane sytuacje się mszczą i na 3-0 podwyższył Adrian Dziubiński, wykorzystując błąd obrony, wpakował piłkę do pustej bramki.

Nowi zawodnicy na boisku również mieli ochotę wpisać się na listę strzelców. Najpierw próbował wprowadzony chwilę wcześniej Robert Dadok, zaś niedługo po tym na 4-0 podwyższył Michał Kitliński, ustalając wynik spotkania.

1-0 Piotr Mroziński (8)
2-0 Sebastian Łetocha (33)
3-0 Adrian Dziubiński (61)
4-0 Michał Kitliński (80)

Stal Stalowa Wola: Frątczak – Waszkiewicz, Łętocha (70. Kitliński), Trąbka (80. Stępniowski), Mroziński, Stelmach, Mistrzyk, Czajkowski, Jopek (74. Żyliński), Dziubiński (63. Dadok), Janiszewski

Rozwój Katowice: Neugebauer – Lepiarz, Gancarczyk, Niedojad (59. Gembicki), Płonka, Wrzesień, Gałecki, Olszewski, Kuliński (59. Lazar), Baranowicz (46. Kowalski), Mońka

Sędziował: Marcin Kochanek (Opole)