2018-09-30 21:29:39

Stal Mielec zremisowała z Chojniczanką Chojnice grając w osłabieniu

Stal Mielec zremisowała z Chojniczanką (fot. archiwum)
Stal Mielec idealnie otworzyła wynik spotkania, ale dwie czerwone kartki w pierwszej połowie znacznie utrudniły zadanie. Podopiecznym Artura Skowronka udało się urwać punkt.

Początek meczu dla Stali Mielec ułożył się wręcz znakomicie, bowiem już w 7. minucie Grzegorz Kuświk otworzył wynik w Chojnicach. Piłkarze Chojniczanki Chojnice próbowali szybko odrobić straty, jednak defensywa Stali wybiła im to z głowy. Gra się wyrównała i obie ekipy miały swoje okazje. W końcówce pierwszej połowy trochę pracy w obronie miał Mateusz Spychała, w której do pewnego czasu świetnie się spisywał.

Gdy ktoś myślał że końcówka pierwszej odsłony w Chojnicach będzie spokojna to grubo się poylił. Najpierw w 42. minucie drugą żółtą kartkę otrzymał Mateusz Spychała, zaś trzy minuty później bezpośrednią czerwoną kartkę otrzymał Rafał Grodzicki, a gospodarze otrzymali rzut karny. Jedenastkę pewnie wykorzystał Hubert Wołąkiewicz i wynik 1-1 utrzymał się już do przerwy,

Po zmianie stron do ataku ruszyła Chojniczanka, mająca ułatwione zadanie. Najpierw Seweryn Kiełpin w ostatniej chwili wybił futbolówkę zza lini końcowej, a chwilę później Tomasz Mikołajczak uderzył obok bramki gości. Miejscowi kontrolowali przebieg meczu, jednak defensywa gości nie ustrzegła się błędów.

Po takim błędzie Bartosz Nowak wyprowadził na prowadzenie przyjezdnych po strzale z rzutu wolnego. Bramka ta wyraźnie podrażniła miejscowych, którzy mocno dążyli do przynajmniej wyrównania, lecz Stal odpierała ataki.

Niestety gra w osłabieniu dawała się we znaki i w 86. minucie Josip Soljic po zamieszaniu wbił futbolówkę do siatki Seweryna Kiełpina. W końcówce jeszcze Hubert Wołąkiewicz otrzymał żółtą kartkę. Gospodarze dążyli do strzelenia zwycięskiej bramki, jednak szczęście było po stronie Stali Mielec.

0-1 Grzegorz Kuświk (7)
1-1 Hubert Wołąkiewicz (45-karny)
1-2 Bartosz Nowak (69)
2-2 Josim Soljic (86-samobójcza)

Chojniczanka Chojnice: Janukiewicz - Podgórski (72. Drozdowicz), Boczek, Wołąkiewicz, Sylwestrzak - Przybecki (57. Gardzielewicz), Paprzycki (61. Zawistowski), Trochim, Foszmańczyk, Grzelczak - Mikołajczak

Stal Mielec: Kiełpin - Spychała, de Amo, Grodzicki, Dobrotka (46. Gąsior), Getinger - Tomasiewicz (84. Wroński), Soljic, Nowak, Prokić - Kuświk (46. Leandro)

Żółte kartki: Mikołajczak, Wołąkiewicz - Spychała, Kuświk, Dobrotka, Getinger, Leândro, Kiełpin

Czerwone kartki: Hubert Wołąkiewicz (90-druga żółta) - Mateusz Spychała (42-druga żółta), Rafał Grodzicki (45-uderzenie przeciwnika)

Sędziował: Sylwester Rasmus (Toruń)