2018-09-15 22:34:38

Błękitni Ropczyce z pierwszą wygraną w sezonie! Pokonali u siebie Koronę Rzeszów

Podopieczni Andrzeja Szymańskiego pierwszy raz w tym sezonie zdobyli komplet punktów. Pokonali na własnym boisku Koronę Rzeszów, strzelając jej aż cztery bramki.

Wynik spotkania w 33 minucie otworzyli gracze gości, obejmując jednobramkowe prowadzenie. Osiem minut później było już 1-1 za sprawą Huberta Siepierskiego.

Pozostałe bramki padały w ostatnim kwadransie spotkania. W 75 minucie na 2-1 strzelił Krzysztof Orzech. Osiem minut później Błękitni prowadzili już dwiema bramkami, dzięki kolejnemu trafieniu Siepierskiego. Końcowy rezultat na pięć minut przed upływem regulaminowego czasu gry ustalił Mateusz Kalin.

Po zwycięstwie na własnym boisku Błękitni Ropczyce po raz pierwszy mogą dopisać sobie trzy punkty do ligowego dorobku. Nie zmieniło to jednak ich pozycji w tabeli – nadal okupują osiemnaste, ostatnie miejsce. Zbliżyli się jednak na punkt do przedostatniej Stali Gorzyce i zajmującej trzecie miejsce od końca Korony Rzeszów.