2018-08-11 21:36:09

Stal Stalowa Wola pokonała Widzew Łódź!

W Boguchwale miało miejsce istne piłkarskie święto, przyjechał Widzew. Licznie zgromadzona publiczność oglądała kawał dobrego futbolu.

Od początku spotkania obydwie drużyny interesowały tylko 3 punkty, jednak to Widzew śmielej atakował. Pierwszą groźną sytuację odnotowano w 17. minucie, gdy Mateusz Michalski otrzymał świetne podanie i znalazł się sam na sam z Dorianem Frątczakiem. Bramkarz Stali nie miał problemu z wygraniem tego pojedynku.

Stal Stalowa Wola trochę mocniej przycisnęła i 2 minuty później miała swoją okazję, lecz tym razem Patryk Wolański był górą. Obydwie drużyny co chwile tworzyły sobie nowe okazje do strzelenia bramką. W 30. minucie Michał Kitliński otrzymał dobre podanie od Adriana Dziubińskiego, lecz w tej sytuacji jego celownik zawiódł.

W 37. minucie jeszcze Marek Zuziak miał dobrą okazję lecz jego strzał poszybował nad bramką. Do przerwy oglądaliśmy świetne spotkanie, lecz zabrakło tylko bramek.

Po przerwie zaczął napierać Widzew, w 51. minucie Mateusz Michalski ponownie w tym meczu chciał zaskoczyć Doriana Frątczaka, ale golkiper gospodarzy był tego dnia nie do pokonania. Goście chcąc postawić wszystko na jedną kartę, bardziej się otworzyli i bezlitośnie wykorzystała to Stal. W 62. minucie Robert Dadok otrzymał świetną wrzutkę w pole karne i pięknym strzałem pokonał Patryka Wolańskiego.

Goście nie mając nic do stracenia, ruszyli na "Stalówkę" stawiając wszystko na jedną kartę. Atakowali, jednak Stal rozklepała obronę Widzewa Łódź i Robert Dadok znowu zdobył bramkę, która dobiła gości.

Stalówka będąc na fali 3 minuty później zdobyła bramkę na 3-0, a autorem pięknego trafienia był Michał Trąbka. Do końca spotkania gospodarze kontrolowali przebieg spotkania i wynik nie ulega zmianie.

1-0 Robert Dadok (62)
2-0 Robert Dadok (71)
3-0 Michał Trąbka (74)

Stal Stalowa Wola: Dorian Frątczak - Adam Waszkiewicz, Kacper Czajkowski, Grzegorz Janiszewski,  Bartosz Sobotka - Tomasz Żyliński, Robert Dadok (86. Sebastian Łętocha), Przemysław Stelmach (88. Szymon Jopek), Michał Trąbka, Adrian Dziubiński (85. Piotr Mroziński) - Michał Kitliński (76. Andrzej Trubeha).

Widzew Łódź: Patryk Wolański - Sebastian Kamiński, Damian Paszliński, Sebastian Zieleniecki, Marcin Pigiel (73. Michael Ameyaw), Konrad Gutowski, Maciej Kazimierowicz, Simonas Paulius (66. Kacper Falon), Marek Zuziak (57. Daniel Świderski) - Robert Demjan (68. Daniel Mąka), Mateusz Michalski.

Sędziował: Mateusz Bielawski (Katowice).