2018-07-02 11:32:00

sparing: Pogoń Leżajsk - Stal Mielec 1-5

Stal Mielec pokonała Pogoń Leżajsk 5-1. Spotkanie to odbyło się w ramach obchodów 70-lecia Pogoni Leżajsk.

Stal Mielec już w 4. minucie objęła prowadzenie w tym spotkaniu. Strzelcem premierowego gola został Waldemar Gancarczyk. Sześć minut później Piotr Marciniec strzelił drugą bramkę i Stal prowadziła 2-0 z Pogonią Leżajsk.

Po niespełna pół godzinie gry Ziga Skoflek strzelił trzecią bramkę dla gości, dwie minuty później Sebastian Bergier zdobył czwartą bramkę i taki wynik utrzymał się już do przerwy.

W drugiej połowie mecz był toczony w szybkim tempie, a bardzo dobrze między słupkami gospodarzy prezentował się Adrian Cich. 19-letni golkiper Pogoni Leżajsk kilka razy uratował drużynę z Leżajska przed stratą gola.

Siedemnaście minut przed końcem meczu Mateusz Świst zdobył bramkę dla Pogoni i w meczu było 1-4. W 78. minucie meczu Mariusz Złotek podyktował rzut karny dla Stali Mielec. Z jedenastu prblemów z pokonaniem Cicha nie miał Szymon Sobczak i mecz zakończył się czterobramkowym zwycięstem gości.

Pogoń Leżajsk:
(I połowa) Artur Mykyrowycz - Tomasz Maruszak, Piotr Bubiłek, Aleksander Czerwonka (Rafał Drożdżal), Łukasz Bączek, Piotr Czarniecki (30. Patryk Dorosz), Grzegorz Czarniecki, Wojciech Borek, Patryk Brudniak, Dominik Drożdżal, Kamil Rajski.
(II połowa) Adrian Cich - Tomasz Maruszak, Piotr Bubiłek, Rafał Drożdżal, Dominik Drożdżal, Damian Rataj, Janusz Birut, Tomasz Garbacz, Łukasz Gaweł, Patryk Dorosz (75. Arkadiusz Drożdżal), Mateusz Świst.