2018-06-08 16:04:21

Beniaminek Krosno w czołówce Międzynarodowego Turnieju Termy Gorący Poto Cup w Zakopanem

Podobne tematy Beniaminek Krosno
Piłkarze Beniaminka Krosno zajęli 6. miejsce w turnieju Termy Gorący Potok Cup 2018.
Młodzi piłkarze Beniaminka Krosno zajęli szóste miejsce w III Międzynarodowym Turnieju Termy Gorący Potok Cup w Zakopanem. To największy turniej 9-latków w Polsce.
 
Beniaminek Krosno był trzecią polską drużyną w turnieju. Przed krośnianami znaleźli się tylko triumfator Śląsk Wrocław i Lech Poznań, który zajął IV miejsce. Srebro wywalczyli młodzi zawodnicy portugalskiego Sportingu Lizbona, a brąz ukraińska drużyna Lokomotiv Kijów, z którą Beniaminek zremisował w fazie grupowej.
 
W fazie grupowej młodzi piłkarze Beniaminka Krosno rywalizowania m.in. z angielskim Leicester City FC, Legią Warszawa i Koroną Kielce.
 
W fazie finałowej krośnianie zagrali znakomity mecz z czeskim Banikiem Ostrawa, który wygrali 5-1, a także z Pogonią i Arkonią Szczecin. Mecze te zakończyły się remisami.
 
- Ogromne doświadczenie dla naszych młodych zawodników, wiele świetnych chwil i spotkań, w których „Beniaminki” z rocznika 2009 potwierdziły, że są kolejnym mocnym rocznikiem w naszej Akademii - przekonują działacze Beniaminka Krosno.

III Międzynarodowy Turniej Termy Gorący Potok Cup w Zakopanem [WYNIKI]

Faza grupowa – grupa C
Beniaminek – Podhale Nowy Targ 5-1 (Zając 2, Kobosz, Kubal, Chilik)
Beniaminek – Korona Kielce 3-1 (Prajsnar, Zając, Fejkiel)
Beniaminek – Legia Warszawa 1-1 (Zając)
Beniaminek – FK Liepaja 3-0 (Zając, Kobosz, Chilik)
Beniaminek – Lokomotiv Kijów 1-1 (Kubal)
Beniaminek – Leicester City FC 0-2 
 
Faza finałowa – miejsca 5-8
Beniaminek – Banik Ostrawa 5-1 (Kobosz 2, Kubal 2, Chilik)
Beniaminek – Arkonia Szczecin 0-0
Beniaminek – Pogoń Szczecin 3-3 (Kubal 2, Zając) 

Beniaminek Krosno U-9: Błażej Chilik, Adrian Fejkiel, Hubert Klara, Antoni Kobosz, Szymon Kotulak, Miłosz Kubal, Piotr Pelczarski, Patryk Prajsnar, Bartosz Tarnawski, Bartosz Wajs, Igor Wanik, Kacper Zając. Trener Waldemar Szafran i Mateusz Knap.
 
- Jestem szczęściarzem, że mogłem być z drużyną podczas tego turnieju i widzieć jeden z większych sukcesów Beniaminka Krosno. Od wrażeń może zakręcić się w głowie. Skromna drużyna z Krosna wyprzedza Stoke, Leicester, Olympique Marsylię, Legię czy Zagłębie Lubin - powiedział po turnieju trener Mateusz Knap.
 
- Za każdym sukcesem stoją jednak wysokie umiejętności, pozytywne emocje i odrobina szczęścia. Wysokie umiejętności to zasługa pracy trenerów Waldemara Szafrana i Kamila Pelczara, w parze ze zrozumieniem i wsparciem rodziców. Pozytywne emocje rodziły się przez cały wyjazd – wizyta w Termach, przejazd dorożką z radosnymi śpiewami i wspaniały doping kibiców. A szczęście? Było z nami na każdym kroku! Jesteśmy dumni. Każdy z chłopców dał z siebie 100% na boisku, a niektórzy sprawili nam wielką niespodziankę będąc ogromnym  wsparciem dla kolegów także poza nim. Podczas czterech wspólnych dni stanowiliśmy prawdziwą drużynę i to jest najważniejsze. Dla takich chwil warto pracować!

Klasyfikacja końcowa:

1. Śląsk Wrocław 
2. Sporting Lizbona 
3. Lokomotiv Kijów 
4. Lech Poznań 
5. Banik Ostrawa 
6. Beniaminek Krosno 
7. Pogoń Szczecin 
8. Arkonia Szczecin 
9. Olympique Marsylia 
10. Korona Kielce 
11. Stoke City FC 
12. Wisła Kraków 
13. Tampa Brasov 
14. Leicester City 
15. Karpaty Lwów 
16. Zagłębie Lubin 
17. Legia Warszawa 
18. AS Trencin 
19. Tauras Kowno 
20. AP Czarni Kraków 
21. Escola Varsovia 
22. UKS Sokoliki Stary Sącz 
23. Olympic Wrocław 
24. FK Liepaja 
25. UKS MDK Płock 
26. Glinik Gorlice 
27. Podhale Nowy Targ 
28. Żargilis Wilno  


Czytaj także

Komentarze

Skomentuj przez Facebook

Skomentuj bez logowania

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem