2018-05-27 10:51:15

2 liga coraz bliżej. Resovia pokonała Wólczankę Wólka Pełkińska

Resovia pokonała 1-0 na wyjeździe Wólczankę Wólka Pełkińska. Bramkę na waę trzech punktów zdobył David Kwiek. Tym samym podopieczni Szymona Grabowskiego są co raz bliżej awansu do 2 ligi.

Bardzo dobre widowisko stworzyli piłkarze Wólczanki Wólka Pełkińska w meczu z Resovią. Obie ekipy były usposobione ofensywnie i stwarzały wiele sytuacji podbramkowych. Początek meczu należał do gospodarzy. Po dośrodkowaniu Mateusza Kocura z rzutu wolnego do piłki doszedł Tomasz Przewoźnik ale uderzył niecelnie.

Kolejne sytuacje stwarzali sobie jedni jak i drudzy. Między innymi Bartłomiej Buczek uderzył z rzutu wolnego w mur. Krzysztof Pietluch nie zdołał opanować piłki w polu karnym Resovii i Michał Ogrodnik zmarnował dwie doskonałe sytuacje. Pomimo wielu szasn obue ekip pierwsze 45 minut meczu zakończyło się wynikiem bezbramkowym.

W 65. minucie Kamil Hul sfaulował Bartłomieja Buczka około 25 metrów od bramki. Do piłki podszedł wprowadzony na boisko dwie minuty wcześniej David Kwiek. Uderzył mocno po ziemii, pokonał Damiana Smolenia i Resovia wyszła na prowadzenie.

Sytuacja gospodarzy skomplikowała się jeszcze bardziej chwilę później. Drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Jakub Więcek. Co ciekawe na boisku spędził tylko 13 minut, ponieważ w 54. minucie zmienił Marka Gwoździa.

Końcówka meczu należała do podopiecznych Grzegorza Sitka, ale nie potrafili oni pokonać Marcina Pietryki. W 88. minucie Dariusz Frankiewicz otrzymał drugą żółtą kartkę i obie ekipy konczyły mecz w "10".

Ostatecznie mecz zakonczył się wynikiem 0-1. Tym samym Resovia jest coraz bliżej 2 ligi. Warto dodać, że w tym samym czasie Motor Lublin pokonał na wyjeździe Chełmiankę Chełm. Resovia ma przewagę 4 punktów nad ekipą z Lublina.

0-1 David Kwiek (65)