2018-05-13 21:15:27

Stal Mielec wygrała z Chrobrym Glogów i pozostaje w grze o awans

Stal Mielec wygrała na wyjeździe z Chrobrym Głogów 5-3 w 31. kolejce Nice 1 ligi. Mielczanie przesunęli się na trzecie miejsce w ligowej tabeli i pozostają w grze o Lotto Ekstraklasę.

Chrobry Głogów już w 4. minucie objął prowadzenie w tym meczu po tym jak Mateusz Machaj uderzył kapitalnie z rzutu wolnego. Gospodarze z prowadzenia cieszyli się zaledwie minutę, bo wtedy Stal Mielec wyrównała. Konkretnie Bartosz Nowak wykorzystał błąd obrony Chrobrego i było 1-1.

Po kwadransie gry Machaj ponownie uderzył z rzutu wolnego, ale tym razem piłka po jego strzale zatrzymała się na poprzeczce bramki Radosława Majeckiego. Chwilę później Machaj został sfaulowany i musiał opuścić boisko.

W 27. minucie gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie. Damian Kowalczyk wykorzystał fatalne zachowanie obrony Stali i zdobył bramkę. Jednak na przerwą obie ekipy schodziły przy wyniku 2-2. W polu karny sfaulowany został Jakub Arak, a do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł Bartosz Nowak i nie dał szans bramkarzowi Chrobrego.

Po zmianie stron aktywniejszą stroną była Stal Mielec, ale długo wynik nie ulegał zmianie. Dopiero w 74. minucie Michał Janota najszybciej dopadł do piłki odbitej przez Sławomira Janickiego i goście po raz pierwszy wyszli na prowadzenie w tym meczu.

Trzy minuty przed koncem meczu najlepszy tego dnia na boisku Bartosz Nowak strzelił kolejną bramkę dla "Biało-niebieskich". Tym samym 24-letni pomocnik skompletował hat-tricka.

Dwie minuty później Karol Danielak zdobył kontaktową bramkę dla gospodarzy, ale ostatnie słowa należało do gości. Jakub Arak ustalił wynik spotkania na 5-3 w doliczonym czasie gry.

1-0 Mateusz Machaj (4)
1-1 Bartosz Nowak (5)
2-1 Damian Kowalczyk (27)
2-2 Bartosz Nowak (45+4-rzut karny)
2-3 Michał Janota (74)
2-4 Bartosz Nowak (87)
3-4 Karol Danielak (89)
3-5 Jakub Arak (90+1)