2018-05-05 18:55:00

Siarka Tarnobrzeg zremisowała ze Stalą Stalowa Wola w Derbach Podkarpacia

W derbach podkarpacia padł remis 1-1. Siarka Tarnobrzeg podzieliła się punktami ze Stalą Stalowa Wola.

Stal Stalowa Wola od poczatku meczu rzuciła się do ataku. Już w 3. minucie w polu karnym Siarki Tarnobrzeg faulowany był Michał Trąbka. Do piłki ustawionej na 11-metrze od bramki przeciwnika podszedł Adrian Gębalski i umieścił piłkę w siatce.

Po tej bramce piłkarze Krzysztofa Łętochy wyczuli swoją szansę i już chwilę później w doskonałej sytuacji znalazł się jeden z zawodników gości. Po drugiej stronie boiska swoją okazję miał Kamil Radulj, ale napastnik gospodarzy nie trafił w bramkę.

W 33. minucie piłkarze Włodzimierza Gąsiora doprowadzili do wyrównania. Bramkę zdobył Kamil Cupriak. Najpierw Jan Grzesik zgrał piłkę do Eryka Galary. Pomocnik Siarki uderzył tak, że piłka odbiła się od jednego z obrońców Stali Stalowa Wola aż do piłki dopadł Cupriak i było 1-1.

W drugiej połowie gra długo utrzymywał się wynik remisowy. Jednak w doliczony czasie gry Patryk Stefański zdobył bramkę dla "Stalówki" i wydawało się, że trzy punkty pojadą do Stalowej Woli. Za wygraną nie dali gospodarze, który minutę po bramce Stali wyrówniali. Wyrównującą bramkę dla Siarki Tarnobrzeg zdobył Jakub Księżniakiewicz.

Mecz zakończył się remisem 2-2. Stal Stalowa Wola pozostaj w strefie spadkowej, natomiast ekipa Siarki Tarnobrzeg ma już pewne utrzymanie w 2 lidze.

0-1 Adrian Gębalski (2-rzut karny)
1-1 Kamil Cupriak (33)
1-2 Patryk Stefański (90+1)
2-2 Jakub Księżniakiewicz (90+2)