2018-04-29 12:49:00

Porażka Stali Mielec z Zagłębiem Sosnowiec

Stal Mielec przegrała z Zagłębiem Sosnowiec 1-3 w spotkaniu 28. kolejki Nice 1 ligi. Tomasz Nowak zdobył hat-tricka w tym meczu.

Zagłębie Sosnowiec już w 7. minucie meczu objęło prowadzenie w starciu ze Stalą Mielec. Tomasz Nowak uderzył zza pola karnego i było 1-0.

Chwilę później Maksymilian Banaszewski przeszedł obrońców gospodarzy, ale jego strzał Dawid Kudła sparował na rzut rożny. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Jakub Arak najpierw trafił w słupek, ale jego dobitka znalazła już drogę do siatki gospodarzy.

Po tej bramce goście byli aktywniejsi w ofensywie. Jednak piłkarze Zbigniewa Smółki nie potrafili pokonać dobrze dysponowanego Dawida Kudły. W 43. minucie Nowak ponownie zdecydował się na uderzenie z dystansu i ponownie piłka po jego strzale wpadła do bramki. Do przerwy Zagłębie prowadziło 2-1.

Po zmianie stron mecz się uspokoił. Zagłębie nastawiło się na grę z kontrataku, natomiast goście długo konstruowali swoje akcje. W 82. Tomasz Nowak zmarnował sytuację sam na sam. Jednak zaledwie osiem minut później Nowak był faulowany w polu karnym przez Dominika Sadzawickiego. Obrońca Stali Mielec ujrzał drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartkę.

Sam poszkodowany ustawił piłkę na jedenastym metrze od bramki przeciwnika i zdobył bramkę. Tym samym pomocnik Zagłębia Sosnowiec skompletował hat-tricka. Więcej bramek nie padło Zagłębie pokonało Stal Mielec 3-1.

1-0 Tomasz Nowak (7)
1-1 Jakub Arak (10)
2-1 Tomasz Nowak (43)
3-1 Tomasz Nowak (90-rzut karny)