2018-01-11 17:41:43

SMS Resovia organizuje warsztaty bramkarskie w Rzeszowie

Podobne tematy SMS Resovia
Keepers Foundation oraz Szkoła Mistrzostwa Sportowego Resovia w drugim tygodniu ferii zimowych, w dniach 5-9 lutego, zorganizują pierwsze w Rzeszowie warsztaty bramkarskie.
 
Ten bezprecedensowy projekt jest skierowany do wszystkich bramkarzy, niezależnie od wieku, przynależności klubowej czy predyspozycji. Oferta skierowana jest również do kobiet. Warsztaty poprowadzą Marek Dragosz – założyciel fundacji, wybitny trener i znawca bramkarskiego fachu, Krzysztof Wajda – renomowany trener bramkarzy oraz Marcin Pietryka golkiper Resovii, opiekun młodych adeptów bramki w klubie z Wyspiańskiego 22.

Warsztaty odbędą się na obiektach Resovii, z wykorzystaniem boiska ze sztuczną nawierzchnią. Program przewiduje również ćwiczenia na hali sportowej.
 
- Będziemy pracować nad wszystkimi elementami gry bramkarza. Pojawią się zajęcia z techniki, motoryki, taktyki, a nawet z przygotowania mentalnego – ujawnia główny pomysłodawca Marek Dragosz.
 
Oprócz treningów zaplanowane są zajęcia teoretyczne, spotkania z psychologiem sportowym, konsultacje lekarskie, a także różne konkursy oraz niespodzianki. Każdego dnia uczestnicy będą mogli spożyć posiłek regeneracyjny.
 
Organizatorzy planują zaprosić znanych bramkarzy i cenionych trenerów bramkarskich, którzy podzielą się z uczestnikami swoją wiedzą i doświadczeniem.

Krakowska Fundacja już wcześniej prowadziła takie szkolenia w różnych częściach Polski, ale to całkowita nowość w Rzeszowie.
 
– Zawsze cieszyły się one sporym zainteresowaniem. Ostatnio w Krakowie mieliśmy około 30 uczestników w różnym przedziale wiekowym. Przeważała grupa młodych golkiperów 16, 17, 18-letnich, ale byli i znacznie młodsi. Ci liczyli 8, 9 lat - opowiada Dragosz.
 
Rzeszowskie warsztaty rozpoczną się o godz. 9.00 pierwszym półtoragodzinnym treningiem. Następnie będzie czas na zajęcia z teorii, panel dyskusyjny, przewidziane spotkania oraz posiłek. Po odpowiedniej przerwie o 13.30 ruszy drugi trening. Cykl zakończy się o godz. 15.00.
 
W programie nie braknie czasu na konkurencyjną rywalizacje warsztatowiczów. Będzie można wygrać m. in. rękawice bramkarskie.
 
– Zajęcia będą naprawdę ciekawe i urozmaicone. Bramkarze będą mieli możliwość spróbować się na sprzęcie FITLIGHT, w którym za pomocą kolorowych świateł wytwarzanych przez lamki kontrolne usprawnia się czas szybkości reakcji, refleksu, zwinności czy koordynacji – zdradza prezes Keepers Foundation.

Koszt warsztatów to cena 350 zł. Ze względu na całokształt przygotowań, najlepiej zgłosić się do 3 lutego. Dla osób z dalszych miejscowości organizatorzy pomogą znaleźć nocleg. Wszelkich informacji oraz zgłoszeń można dokonywać za pośrednictwem Szkoły Mistrzostwa Sportowego Resovia.
 

Czytaj także

Komentarze

Skomentuj przez Facebook

Skomentuj bez logowania

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem