2017-11-26 21:21:17

Heiro Rzeszów przegrało z GKS-em Tychy. Kontrowersyjny gol w końcówce!

Heiro Rzeszów przegrało z GKS-em Tychy 2-3 w sobotnim meczu 1 ligi futsalu. Zwycięski gol dla gości padł jednak w bardzo kontrowersyjnych okolicznościach...

Mecz był piękny, szybki, a na parkiecie ponownie mogliśmy zobaczyć Radka Adamskiego z Resovii i Sebastiana Brockiego ze Stali Rzeszów. Obaj dostali pozwolenie od swoich klubów na gre w Heiro przez okres zimowy, co przede wszystkim podwyższyło morale, a także dodało jakości na boisku.
 
I mimo, że Sebastian Brocki miał na kilka sekund przed końcem szansę na zwycięskiego gola (nie trafił w pustą bramkę strzelając przez całe boisko) to obaj zawodnicy rzeszowskich klubów, a także powracający do drużyny po zagranicznych wojażach Sebastian Fedan pozostawili po sobie bardzo dobre wrażenie.
 
Lider rozgrywek I ligi - GKS Tychy nie zasłużył na zwycięstwo. Można by powiedzieć, że nie zasłużył też na remis. Mecz, praktycznie przez cały czas był prowadzony przez zespół Heiro. Całe spotkanie możecie obejrzeć tutaj:Końcówkę spotkania niestety opiszemy. Niestety dlatego, że skandal jaki zaserwowali nam sędziowie spotkania panowie Adam Banach i Łukasz Chowaniec wypacza sens zawodowego uprawiania sportu.

Na zegarze 0:01.2 do końca. Bramkarz GKS-u Tychy wprowadza piłke do gry, rzucając ją w kocioł, jaki utworzył się pod bramką Heiro. Gdy piłka jest na wysokości zegara - słychać syrenę, która oznacza zakończenie spotkania. W trakcie jej trwania piłka spada na głowę jednego z zawodników GKS-u Tychy, ociera się o bramkarza Heiro - Rafała Piszczka - i wpada do bramki. Adam Banach pokazuję na środek boiska - gol uznany.

Zobaczcie sami:Regulamin mówi o tym, że połowa lub KONIEC SPOTKANIA nie rozpoczyna się z początkiem syreny, a dopiero gdy piłka zakończy swój lot przez jakikolwiek kontakt lub po prostu wyjdzie za linię. Przekładając to na nasz język - to jest to tak jak w koszykówce. Jeżeli piłka kopnięta przed syreną wpadnie do bramki w trakcie jej trwania lub po syrenie - jest gol. KAŻDY kontakt piłki w trakcie jej lotu z zawodnikiem lub bramką kończy połowę i bramka nie zostaje uznana.

Obserwatorem spotkania był Krzysztof Bernaś. Po spotkaniu, patrząc na nasze powtórki przekonywał, że takie zagranie jest legalne, że po syrenie zawodnik może jeszcze dotknąć piłki, skierować ją do siatki... Zarzucał nam, że nie znamy się na przepisach i nie mamy pojęcia o futsalu.
 
Otóż jesteśmy z Heiro od ponad roku, robimy relacje na żywo z turniejów futsalowych organizowanych przez AP-SPORT w całej Polsce. Nasi realizatorzy i kamerzyści tylko w tym roku mają po ponad 120 godzin oglądania i kamerowania futsalu.

Poniżej fragment regulaminu:

Art. 7
(..)
Jeżeli piłka jest zagrana w kierunku jednej z bramek, sędziowie muszą czekać na rozstrzygnięcie i wtedy mogą użyć gwizdka lub sygnału akustycznego.
Część gry kończy się, gdy:
· piłka bezpośrednio wpada do bramki i gol jest zdobyty
· piłka opuszcza granice pola gry
· piłka odbija się od bramkarza lub innego zawodnika drużyny broniącej, słupków lub podłoża i mija linię bramkową i gol jest zdobyty
· broniący bramkarz lub inny zawodnik drużyny broniącej zatrzymuje piłkę lub ta odbija się od słupków, poprzeczki i nie mija linii bramkowej.
· piłka dotyka jakiegokolwiek zawodnika z drużyny która zagrała piłkę, z wyjątkiem sytuacji gdy został wykonany rzut wolny pośredni w kierunku bramki drużyny przeciwnej po dotknięciu piłki przez drugiego zawodnika

(..)
 
Heiro, PodkarpacieLIVE, podkarpacki wydział futsalu - wszyscy walczymy o promocję tej dyscypliny w Polsce. Teraz, po sukcesie kadry i awansie na Mistrzostwa Europy w 2018 r. liczyliśmy na jeszcze bardziej pozytywny odbiór futsalu w naszych rejonach. Co z tego, że my dajemy z siebie wszystko, jak nieodpowiedzialni sędziowie, wypaczający wyniki spotkań i obserwatorzy zarzynają tą dyscyplinę swoimi decyzjami... szkoda.

Czytaj także

Komentarze

Skomentuj przez Facebook

Skomentuj bez logowania

Komentarze: 1

Rozwiąż działanie =

JPS 2017-11-25 22:10:13 0 0

Myślę, że Władysław B. uzdrowiciel rzeszowskiej piłki i rzeszowskiego żużla powalczy żeby tego gola anulować. Suche to, ale trudno.

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem