2017-11-12 19:00:05

Stal Stalowa Wola bezbramkowo zremisowała z MKS-em Kluczbork

(fot. Mirosław Szozda /mkskluczbork.pl)
Stal Stalowa Wola przywiozła cenny punkt ze starcia z MKS-em Kluczbork i pozostaje nad strefą spadkową. MKS Kluczbork pozostaje "pod kreską".

MKS Kluczbork jako pierwszy zaatakował. W 5 minucie wystawiony tym razem na samej szpicy Miłosz Reisch oddał strzał na bramkę Stali Stalowa Wola. Jednak dobrze ustawiony Mikołaj Brylewski pewnie złapał piłkę.

Niedzielne spotkanie nie stało na najwyższym poziomie. Na kolejną wartą uwagi sytuację czekać trzeba było aż pół godziny. Wówczas to po rzucie rożnym  z dystansu przymierzył Mateusz Stąporski, ale piłka o centymetry minęła bramkę MKS-u Kluczbork. W 42 minucie Sebastian Deja próbował pokonać bramkarza przyjezdnych, ale piłka po jego strzale minęła światło bramki "Stalówki", były to prawdę mówiąc wszystkie emocje tej części gry.

Obraz meczu po przerwie nie uległ zmianie. Po za kilkoma uderzeniami z dystansu z obu stron, na boisku niewiele się działo. Dopiero w 71 minucie Marcin Niemczyk pobudził trybuny i strzałem po ziemi sprawdził czujność Brylewskiego. Bramkarzowi gości udało się jednak sięgnąć i wybić piłkę. Chwilę późnej groźny strzał głową oddał Bartosz Brodziński, ale piłka powędrowała nad poprzeczką. Sześć minut przed końcem meczu Kamil Nitkiewicz trafił w mur z rzutu wolnego, po tym jak na linii pola karnego sfaulowany został Lucjan Zieliński.

MKS Kluczbork zaczął dominować w końcowych fragmentach tego meczu. Jednak to podopieczni Krzysztofa Łętochy mogli strzelić zwycięską bramkę po nie udanej interwencji Kacpra Majchrowskiego, ale Tomasz Górkiewicz naprawił błąd bramkarza gospodarzy i wciąż było 0-0. Mecz zakończyła piękna akcja i strzał główką Reischa, który poleciał jednak nad konstrukcją bramki Stali Stalowa Wola.