2017-10-22 19:10:07

Siarka Tarnobrzeg pokonała Znicz w Pruszkowie

Siarka Tarnobrzeg z animuszem rozpoczęła mecz w Pruszkowie. Jednak pierwszego gola w tym meczu zdobyli gospodarze. Znicz Pruszków wyprowadził skuteczną kontrę. Kamil Włodyka zainicjował ten atak podaniem do Pawła Tarnowskiego, który asystował przy bramce Karola Podlińskiego.

Podopieczni Władysława Gąsiora nie zrazili się tą bramką i wciąż dominowali na boisku, ale bardzo dobrze bronił się zespół z Pruszkowa. Dopiero w 30. minucie Kamil Radulj wyrównął stan rywalizacji pięknym uderzeniem z rzutu wolnego.

Na początku drugiej części gospodarze powinni wyjść ponownie na prowadzenie. Jednak Michał Dawidowicz wslizgiem zablokował strzał Marcina Smolińskiego.

Dwadzieścia minut przed końcem Krzysztof Ropski oddał strzał na bramkę Piotr Misztal zdołał go obronić, ale przy dobitce Patryka Mikity był bezradny i goście objęli prowadzenie.

W 77. minucie wynik spotkania na 3-1 dla Siarki Tarnobrzeg ustalił Konrad Stępień pewnie wykonując rzut karny, który został podyktowany po faulu na Krzysztofie Ropskim.

1-0 Karol Podliński (14)
1-1 Kamil Radulj (30)
1-2 Patryk Mikita (68)
1-3 Konrad Stepień (76-karny)
Znicz Pruszków: Piotr Misztal - Mateusz Długołęcki, Piotr Klepczarek, Konrad Budek, Paweł Tarnowski, Kamil Włodyka (74. Mateusz Stryjewski), Marcin Smoliński, Bartłomiej Faliszewski, Rafał Włodarczyk, Karol Podliński (86. Michał Michalak), Patryk Kubicki (70. Eryk Sobków).

Siarka Tarnobrzeg: Karol Dybowski - Mateusz Janeczko, Konrad Stępień, Piotr Witasik, Dawid Witkowski, Michał Dawidowicz - Krzysztof Ropski, Mateusz Czyżycki, Grzegorz Płatek, Kamil Radulj (88. Cezary Kabała) - Patryk Mikita (84. Mateusz Broź).

Sędziował: Łukasz Kuźma (Białystok).
Żółte kartki: Klepczarek - Radulj, Janeczko.