2017-10-14 16:10:38

Karpaty Krosno poległy z Wiślanami Jaśkowice. Trzy bramki Macieja Wcisło

Karpaty Krosno przegrały w Skawinie z Wiślanami Jaśkowice 5-1, choć prowadziły 1-0. Przewaga gospodarzy była jednak ogromna i zasłużenie sięgnęli oni po trzy punkty w tym spotkaniu.

Od początku spotkania optyczną przewagę mieli Wiślanie Jaśkowic, ale to Karpaty Krosno zdobyły pierwszą bramkę w tym meczu.

W 36. minucie Dawid Cempa przelobował bramkarza gospodarzy z narożnika pola karnego i goście objęli prowadzenie w tym meczu.

Bramka ta podrażniła gospodarzy, którzy odpowiedzieli zaledwie dwie minuty później. Maciej Wcisło zdobył bramkę głową z pięciu metrów po wrzutce z prawej strony boiska. Do przerwy w Skawinie było 1-1.

<< Odbierz 10 zł za darmo w Fortunie - bez depozytu! >>

Po zmianie stron groźnie wyglądajacej kontuzji doznał kapitan Wiślan Jaśkowice - Łukasz Popiela, który został zniesniony na noszach i już nie wrócił na plac gry.

Gospodarze nie ustawali w atakach. Trzynaście minut po zmianie stron Maciej Wcisło zdobył swojego drugiego gola w tym spotkaniu. Wykorzystał on błąd Mateusza Krawczyka, który nie sięgnął piłki po wrzutce z rzutu rożnego.

W 64. minucie spotkania podobnie jak przy wcześniejszym golu bramkarz gości nie sięgnął piłki po rzucie rożnym i Maciej Wcisło skompletował hat-tricka.

Karpaty Krosno próbowały odwrócić losy spotkania, ale trzy minuty przed końcem meczu Dawid Białek wykorzystał sytuację sam na sam i gospodarze prowadzili trzema bramkami.

Wynik spotkania na 5-1 ustalił Paweł Galos w doliczonym czasie meczu.

0-1 Dawid Cempa (36)
1-1 Maciej Wcisło (38)
2-1 Maciej Wcisło (54)
3-1 Maciej Wcisło (64)
4-1 Dawid Białek (87)
5-1 Paweł Galos (90+)