2017-09-04 12:35:15

Trwają zapisy do Citizen Ligi Firm Rzeszów. Pod naszym patronatem!

Jeszcze do 25 września trwają zapisy do Citizen Ligi Firm Rzeszów. Wszystkie mecze tej ligi oglądać będziecie mogli na żywo na łamach podkarpacieLIVE.TV!

Czym jest Citizen Liga Firm Rzeszów?

Citizen Liga Firm Rzeszów od końca 2014 roku zajmuje się organizacją ligowych rozgrywek piłkarskich dla firm oraz instytucji województwa Podkarpackiego, skupiając w swoich szeregach głównie firmy mające swoje oddziały w Rzeszowie i okolicach.
 
Jest to jedyna tego typu organizacją w Rzeszowie której ideą jest integracja i dobra zabawa. Rozgrywki są także doskonałym miejscem na zdobywanie nowych kontaktów biznesowych i promocję własnej działalności.
 
Jak się zapisać? Sprawdź tutaj: Citizen Liga Firm Rzeszów

Kto może grać i jakie zespoły biorą udział w rozgrywkach?

W rozgrywkach biorą udział reprezentację małych, średnich i dużych firm z Rzeszowa. Składy drużyn tworzą w większości pracownicy tychże firm, a także dopuszcza się możliwość zgłoszenia maksymalnie 4 osób, które na czas przynależenia drużyny do rozgrywek nie pracują w danym przedsiębiorstwie.

W ostatnim sezonie ligowym (Wiosna/Lato 2017) udział wzięło łącznie 18 zespołów firmowych, podzielonych na trzy klasy rozgrywkowe:
  1. Ekstraklasa: Zakład Metalurgiczny, UTC Aerospace, MB Aerospace, G2A.COM, SoftSystem, Teknia
  2. I Liga: BorgWarner, Myszka S.C, JAR Kielnarowa, McBraida, Pratt&Whitney, Deloitte.
  3. II Liga: OIL Rzeszów, Asseco, Developres Rywal Rzeszów, Carlson Wagonlit Travel, YANKO, OIRP Rzeszów.

Gdzie odbywając się rozgrywki oraz system meczowy

Rozgrywki Citizen Ligi Firm Rzeszów odbywają się na Hali WSiZ w Kielnarowej (ok. 10 km od Rzeszowa). Jest to największy tego typu obiekt przystosowany do rozgrywek futsalowych w regionie. Wielkość pola gry to aż ~58x30m.
 
Zespoły liczą 6-ciu zawodników podstawowych oraz maksymalnie 9-ciu rezerwowych.

Każda drużyna rozgrywa jeden mecz ligowy w tygodniu (czas gry: 2x25min), w sumie 10 spotkań ligowych.
 
Zespół, która po zakończeniu danego sezonu uplasuje się na pierwszym miejscu w swojej klasie rozgrywkowej awansuje do wyższej Ligi, zaś drużyna z ostatniego miejsca spada do niższej klasy rozgrywkowej.
 
Mistrz najwyższej klasy rozgrywkowej reprezentować będzie Citizen Ligę Firm Rzeszów na mistrzostwach Polski, organizowanych przez EFCF. 

Statystyki oraz pozostałe świadczenia

Jako jedyna tego typu organizacja w regionie, Citizen Liga Firm Rzeszów prowadzi obszerną statystykę drużynową oraz indywidualną.
  1. W skład statystyki drużynowej wchodzą m.in.: zdobyte punkty, strzelone / stracone gole, średnio strzelone / stracone gole na mecz, forma zespołu, procentowa szansa na zwycięstwo w danym spotkaniu ligowym oraz wiele innych.
  2. W skład statystyki indywidualnej wchodzą: strzelone gole, asysty, strzały w światło bramki, strzały obok bramki, zablokowane akcje, skuteczne interwencje (statystyka bramkarza), forma zawodnika.
Powyższe statystyki odnotowywane są na żywo, w trakcie trwania meczu oraz automatycznie zapisują się na profilu danego zespołu lub zawodnika na stronie internetowej.

Od sezonu Jesień/Zima 2017/18 oficjalnym partnerem medialnym Citizen Ligi Firm Rzeszów zostaje portal PodkarpacieLIVE.pl, również za jego pośrednictwem każdy mecz opiewał będzie o relację wideo na żywo, udostępnianą na głównym kanale YouTube PodkarpacieLIVE.pl, profilu społecznościowym Facebook: Liga Firm Rzeszów oraz głównej stronie internetowej Citizen Ligi Firm Rzeszów.

Nagrody oraz gala finałowa

Na zakończenie każdego sezonu organizowana jest Gala Finałowa Citizen Ligi Firm Rzeszów w Hotelowym Klubie „Piekiełko”, gdzie zaproszeni zostają zawodnicy wraz z osobami towarzyszącymi, sponsorzy i partnerzy Ligi.
 
W trakcie Gali Finałowej wręczane są nagrody dla najlepszych indywidualnych zawodników rozgrywek a także trofea drużynowe.

Czytaj także

Komentarze

Skomentuj przez Facebook

Skomentuj bez logowania

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem