2017-08-13 18:08:10

Unia Nowa Sarzyna nie dała rady Izolatorowi Boguchwała

Kamil Rębisz (na zdjęciu po lewej) długo nie czekał na swoją pierwszą bramkę w nowych barwach
Unia Nowa Sarzyna podejmowała jednego z faworytów do awansu do 3 ligi, drużynę Izolatora Boguchwała. Gospodarze przegrali 0-4 i na swoje pierwsze zwycięstwo po powrocie do 4 ligi podkarpackiej będą musieli jeszcze poczekać.

Mimo, że drużyna Izolatora od początku przeważała i stwarzała sobie dogodne sytuacje do objęcia prowadzenia, to albo brakowało dokładności, ablo dobrze reagowała obrona Unii Nowa Sarzyna. Goście jednak nie ustępowali, co przyniosło rezultat w 30. minucie spotkania.

"Centrostrzał" jednego z zawodników Izolatora odbił się od poprzeczki i wylądował wprost pod nogami Piotra Szkolnika. Obrońca Izolatora uderzył bez zastanowienia i umieścił piłkę w bramce strzeżonej przez Marcina Żurawia.

Autorem drugiego trafienia dla drużyny z Boguchwały był Patryk Róg, który po sporym zamieszaniu najlepiej odnalazł się w polu karnym i głową z nabliższej odległości wpakował piłkę do siatki.

W pierwszej akcji po przerwie Izolator zdobył trzecią bramkę. Piłkę przed polem karnym dostał nowy nabytek Izolatora, Kamil Rębisz, który zdecydował się na indywidualną akcję. Jak się okazało była to słuszna dezycja, bo w gąszczu nóg udało mu się wymanewrować dwóch obrońców Unii i uderzyć nad bezradnie interwniującym bramkarzem.

Dwie minuty później kolejne trafienie dołożył Róg, który skorzystał ze świetnego dośrodkowania Krzysztofa Domina. Napastnik gości najwyżej wyskoczył w polu karnym i strzałem głową podwyższył prowadzenie swojej drużyny.

Po tej bramce zapowiadało się na pogrom. Unia Nowa Sarzyna nie zamiarzała jednak złożyć broni i ambitnie dążyła do zmniejszenia rozmiarów porażki. Kilkukrotnie po stałych fragmentach gry zagrozili bramce strzeżonej przez Miłosza Lewandowskiego. Ostatecznie jednak, pomimo usilnych starań Unii, rezultat nie uległ już zmianie.

Unia Nowa Sarzyna - Izolator Boguchwała 0-4 (0-2)

0-1 Szkolnik (30.)