2017-06-05 11:22:15

4 liga podkarpacka: Zwycięstwo Wólczanki, remis Orła Przeworsk, porażka Błekitnych Ropczyce

Za nami przedostatnia kolejka rozgrywek 4 ligi podkarpackiej. Wólczanka Wólka Pełkińska pokonała Piasta Tuczempy, Orzeł Przeworsk zremisował wygrany mecz z Sokołem Sieniawa, a Błekitni Ropczyce ulegli KS Wiązownica. Izolator Boguchwała pokonał 5-2 Czarnych Jasło.

Wólczanka Wólka Pełkińska wygrała 3-0 z Piastem Tuczempy. W 61. minucie pierwszą bramkę strzelił Krzysztof Pietluch, cztery minuty później wynik podwyższył Karol Skuba a w w doliczonym czasie meczu, wynik spotkania ustalił Volodymyr Khorolskyi.

W najciekawszym meczu tej serii gier, Orzeł Przeworsk zremisował z Sokołem Sieniawa. Był to bardzo ważny mecz w kontekście utrzymania w 4. lidze. Mateusz Świst dał prowadzenie Orłowi w 22. minucie gry. Po 62 minutach było już 2-0 po golu Piotra Boratyna. Niespełna 5 minut później było 2-1 po golu Dawida Czyrnego. Od 69. minuty Orzeł grał w 10 po czerwonej kartce dla Mateusza Kowala. Kiedy wydawało się, że Orzeł zgarnie cenne 3 punkty to Łukasz Bursztyka strzelił bramkę na 2-2 i skomplikował sytuacje Orła Przeworsk.

Na szczęście dla Orła swój mecz przegrali Błękitni Ropczyce. Ulegli oni na wyjeździe KS Wiązownicy w stosunku 1-0. Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył Michał Daniel w 45 minucie.

Głogovia Głogów Małopolski zremisowała z Wisłokiem Wiśniowa 1-1 i może być pewna 4 ligowego bytu. Do przerwy prowadził jednak Wisłok po golu Dawida Zimnego z 13 minuty. Dopiero w 73. minucie gola na 1-1 zdobył Mateusz Dec.

W przyszłej kolejce korespondencyjny pojedynek o utrzymanie rozegrają Orzeł Przeworsk z Błękitnymi Ropczyce.

W pozostałych meczach Izolator Boguchwała pokonal Czarnych Jasło 5-2. Do przerwy bylo 4-0, po dwie bramki strzelili Patryk Róg i Łukasz Szczoczarz, a po przerwie hat-tricka skompletował Szczoczarz. Dwa honorowe bramki dla Czarnych zdobył Michał Tusiński.

Sokół Nisko uległ LKS Pisarowce 0-1 po golu Sebastiana Sobolaka. Start Pruchnik przegrał 4-0 z Stalą Gorzyce. Trzy bramki w tym spotkaniu zdobył Mateusz Leśniowski a jednego gola dołożył Grzegorz Szymanek.

Igloopol Dębica pokonał Stal Nową Dębe 4-1. Bramki strzelali Damian Socha, Adrian Brzostowski i dwukrotnie Kamil Machnik dla miejscowych, natomiast dla gości honorowe trafienie zaliczył Kamil Rębisz. A Polonia Przemyśl pokonała Rzemieślnik Pilzno 3-1. Dla Polonii bramki strzelali Mateusz Wanat, Paweł Piątek i Mateusz Trawka a dla Rzemieslinka Damian Wolański.