2017-05-28 17:12:03

Wólczanka Wólka Pełkińska rozbiła Głogovię

Z piłką Tomasz Walat (fot. Patryk Górecki / archiwum)
Piłkarze Wólczanki Wólka Pełkińska rozgromili Głogovię Głogów Małopolski 6-1 w meczu 4 ligi podkarpackiej.

Podopieczni Grzegorza Sitka są już pewni awansu do trzeciej ligi, ale wcale nie zwalniają tempa. W sobotnim pojedynku rozgromili Głogovię.

Pierwszy gol dla Wólczanki Wólka Pełkińska padł w 7. minucie. Z rzutu wolnego piłkę wrzucił Mateusz Kocur, a głową do siatki skierował ją Krystian Wrona. Jeszcze przed przerwą na 2-0 podwyższył Karol Skuba.

W 66. minuce Krzysztof Pietluch zagrał do Bartłomieja Miazgi, a ten wbił piłkę do pustej bramki i Wólczanka prowadziła już 3-0.

Jednego gola straty odrobił nieco ponad 10 minut później Mateusz Dec, ale miejscowi nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa.

W końcówce Wólczanka Wólka Pełkińska cieszyła się z bramek jeszcze trzykrotnie. Najpierw z wolnego przymierzył Mateusz Kocur, a później dwukrotnie sytuacje sam na sam wykorzystał Krzysztof Pietluch i ostatecznie Wólczanka wygrała 6-1.

1-0 Krystian Wrona (7)
2-0 Karol Skuba (19)
3-0 Bartłomiej Miazga (66)
3-1 Mateusz Dec (78)
4-1 Mateusz Kocur (83)
5-1 Krzysztof Pietluch (86)
6-1 Krzysztof Pietluch (90+1)

Wólczanka Wólka Pełkińska: Daniel Furtak (Bartłomiej Słysz) - Kacper Wątróbski, Krystian Wrona, Volodymyr Khorolskyi, Patryk Tetlak (Karol Flak) - Mateusz Kocur, Kamil Hul, Marek Gwóźdź (Maciej Gwóźdź), Patryk Szewc - Karol Skuba (Bartłomiej Miazga), Krzysztof Pietluch