2016-11-06 15:17:25

Resovia wypunktowała Cosmos w Nowotańcu

Piłkarze Resovii wygrali 2-0 w wyjazdowym meczu 3 ligi grupy IV z Cosmosem Nowotaniec.

Jako pierwsi okazję na gola mieli gospodarze. W sytuacji sam na sam świetnie spisał się jednak Marcin Pietryka, który zdołał zatrzymać napastnika Cosmosu Nowotaniec.

W 26. minucie z gola cieszyli się gracz Resovii. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego do siatki trafił Dawid Pałys-Rydzik i "Pasiaki" prowadził 1-0. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa.

Po zmianie stron mocno się rozpadało i piłkarzom obydwu drużyn grało się coraz ciężej. W słupek trafił Bartłomiej Buczek, ale nawet gdyby trafił sędzia odgwizdał spalonego.

W 76. minucie jeden z zawodników Resovii próbował uderzenia z dystansu, ale dobrze ustawiony Mateusz Krawiec pewnie złapał piłkę. W końcówce gonić powinien Cosmos, ale to gości stwarzali sobie kolejne okazje.

Gospodarze przycisnęli w doliczonym czasie gry, ale Resovia szybko ich skarciła. W 94. minucie po jednej z kontr do siatki trafił wprowadzony chwilę wcześniej Łukasz Świst podwyższając prowadzenie "Pasiaków" na 2-0. Niedługo później sędzia zakończył mecz, a trzy punkty pojechały do Rzeszowa.

0-1 Dawid Pałys-Rydzik (26)
0-2 Łukasz Świst (90+4)

Cosmos Nowotaniec (składy wyjściowy): Krawczyk - Mikulec, Sobota, Sowiński, Jakubowski, Maślejak, Dymowski, Laskowski, Pluskwik, Wójcik, Zarzyka.

Resovia (składy wyjściowy): Pietryka - Baran, Żmuda, Makowski, Barszczak, Staszczak, Domoń, Kmiotek, Pałys-Rydzik, Buczek, Kaliniec.