2016-10-29 20:26:56

Resovia zremisowała z Sołą Oświęcim. Gola straciła w doliczonym czasie

Kibice Resovii musieli pogodzić się ze stratą punktów (fot. archiwum)
Resovia zremisowała 1-1 z Sołą Oświęcim w meczu 15. kolejki rozgrywek 3 ligi grupy IV. Rzeszowianie stracili bramkę w doliczonym czasie gry.

Podopieczni Szymona Szydełko byli faworytem tego spotkania i od pierwszego gwizdka to oni mieli inicjatywę. Doskonałe okazje mieli Dawid Pałys-Rydzik i Mirosław Kmiotek, ale w obydwu sytuacjach świetnie zachował się bramkarz Soły Oświęcim.

Goście także mieli swoje okazje. Chwilę przed przerwą świetną interwencją popiał się Marcin Pietryka, który uratował Resovię przed stratą gola.

W drugiej połowie znów do ataków ruszyły "Pasiaki". Swego dopięli w 65. minucie, kiedy to Damian Barszczak wrzucił piłkę na głowę Arkadiusza Staszczaka, a ten wpakował ją do siatki.

Rzeszowianie prowadzili 1-0 prawie do samego końca. Niestety w 92. minucie defensorzy Resovii się zagapili, a sam na sam wyszedł Przemysław Knapik. Zawodnik gości nie zmarnował okazji i doprowadził do wyrównania. Chwilę później sędzia zakończył spotkania - rzeszowianie stracili bardzo ważne punkty i muszą czuć spory niedosyt.

1-0 Arkadiusz Staszczak (65)
1-1 Przemysław Knapik (90+2)

Resovia Rzeszów: Pietryka - Żmuda, Domoń, Makowski, Barszczak (90. Bieniasz), Kaliniec (89. Świst), Staszczak, Pałys-Rydzik, Kmiotek (80. Chamera), Dziedzic (75. Mołdoch), Buczek.

Soła Oświęcim: Gargasz - Szewczyk (85. Czapla), Dynarek, Drzymont, Gleń, Kasolik, Wadas, Jamróz, Cygnar, Hałgar, Knapik.

Sędziował: Mateusz Kowalski (Kielce).
Żółta kartka: Pałys-Rydzik.