2016-10-01 17:10:18

Osłabiona Stal Rzeszów rozgromiła Wierną Małogoszcz 6-1!

Piłkarze Stali Rzeszów pokonali Wierną Małogoszcz aż 6-1 w meczu 11. kolejki 3 ligi gr. IV. Rzeszowianie przez całą drugą połowę grali w dziesiątkę.

Na pierwszego gola kibice czekać musieli aż do 43. minuty. Sebastian Brocki zagrał do Pawła Giela, a ten trafił do siatki. Sędzia linowy podniósł wprawdzie chorągiewkę sygnalizując spalonego, ale arbiter główny był innego zdania i bramkę uznał.

Chwilę później z boiska wyrzucony został Jakub Zięba, który otrzymał drugą czerwoną kartkę. Do przerwy rzeszowianie prowadzili 1-0, ale całą drugą połowę musieli grać w osłabieniu.

To jednak wcale nie przeszkodziło podopiecznym Marcina Wołowca. Niespełna kwadrans po zmianie stron na 2-0 dla Stali Rzeszów podwyższył Kacper Drelich, który pewnym uderzeniem głową wykończył dośrodkowanie Macieja Maślanego. Niedługo później trzecią bramkę zdobył Wojciech Reiman wykorzystując rzut karny.

Na kolejne gole przyszło nam czekać do ostatnich minut. Najpierw na listę strzelców wpisał się wprowadzony niedługo wcześniej Jakub Więcek, a chwilę później do wcześniejszej asysty gola dołożył Maciej Maślany.

Gracze Wiernej Małogoszcz honorowego gola strzelili na minutę przed końcem przy stanie 0-5. W sytuacji sam na sam z Marcinem Wieczerzakiem znalazł się Michał Smolarczyk i nie zmarnował okazji.

Ostatnie słowo i tak należało do Stali Rzeszów. W 90. minucie spotkania wynik meczu na 6-1 dla gospodarzy ustalił Kacper Drelich, który po drośrodkowaniu z rzutu wolnego znowu trafił do siatki głową.

1-0 Paweł Giel (43)
2-0 Kacper Drelich (59)
3-0 Wojciech Reian (66-karny)
4-0 Jakub Więcek (82)
5-0 Maciej Maślany (86)
5-1 Michał Smolarczyk (89)
6-1 Kacper Drelich (90)

Stal Rzeszów: Marcin Wieczerzak - Damian Skała (83. Michał Szymański), Arkadiusz Baran , Jakub Zięba, Maciej Maślany, Michał Lisańczuk (46. Kacper Drelich), Sławomir Szeliga,  Wojciech Reiman, Pweł Giel (60. Arkadiusz Gil), Sebastian Brocki (78. Jakub Więcek), Piotr Prędota.

Wierna Małogoszcz: Bartosz Gugulski - Tomasz Foksa, Michał Bała, Michał Kołodziejczyk, Szczepan Krzeszowski (46. Jan Kowalski), Bartłomiej Kraus (46. Michał Malinowski), Damian Czarniecki (68. Sebastian Hajduk), Bartłomiej Wijas, Karol Krzyżyk, Marcin Kołodziejczyk, Michał Smolarczyk.