2016-08-31 19:50:55

Wólczanka Wólka Pełkińska wygrała ze Stalą Gorzyce i jest samodzielnym liderem

Piłkarze Wólczanki Wólka Pełkińska wygrali 2-0 w wyjazdowym meczu ze Stalą Gorzyce i zostali samodzielnym liderem rozgrywek 4 ligi podkarpackiej.

Podopieczni Grzegorza Sitka odnieśli zwycięstwo w piątym kolejnym meczu. Kolejny raz także Piotr Gnatek zachował czyste konto bramkowe.

Obydwa gola dla Wólczanki Wólka Pełkińska padły w pierwszej połowie. Pierwszą bramkę zdobył w 14. minucie Volodymyr Khorolskyi, który wykorzystał podanie Matusza Jurczaka.

Niespełna dziesięć minut później na 2-0 podwyższył Mateusz Kocur, który uderzył tuż zza linii pola karnego pokonując Piotra Stachurskiego.

W dzisiejszym spotkaniu punkty stracił Izolator Boguchwała i dzięki temu gracze Wólczanki Wólka Pełkińska zostali samodzielnym liderem 4 ligi podkarpackiej. W pierwszych pięciu spotkaniach zdobyli aż 18 goli nie tracąc ani jednego.

0-1 Volodymyr Khorolskyi (14)
0-2 Mateusz Kocur (25)

Stal Gorzyce (składy wyjściowy): Starchurski - K. Idec, Winiarski, Korzonek, Świąder, K. Chamera, B. Idec, Leśnioski, Pędlowski, Sakhaniuk

Wólczanka Wólka Pełkińska (skład wyjściowy): Gnatek - Flak, Khorolskyi, Walat, Wrona, Lech, Kocur, Jurczak, Bańka, Skuba, Pietluch

Sędziował: Paweł Charchut (Rzeszów).