2016-08-07 22:58:34

Rzemieślnik Pilzno lepszy od Orła Przeworsk

Rzemieślnik Pilzno pokonał Orła Przeworsk 4-2 na inaugurację rozgrywek 4 ligi podkarpackiej w sezonie 2016/2017.

- Kapitalne widowisko zafundowali licznej grupie kibiców zawodnicy obydwu zespołów - napisał o meczu serwis internetowy Rzemieślnika Pilzno.

Gospodarze wyszli na prowadzenie po kwadransie gry za sprawą Radosława Macnara. Gracze Orła Przeworsk nie zamierzali jednak się poddawać - zaledwie 10 minut później do wyrównania doprowadził Piotr Boratyn.

W pierwszej połowie blisko gola dla gości był też Patryk Broda, który trafił w słupek.

Po przerwie piłkarze Rzemieślnika Pilzno zaatakowali odważniej i szybko przyniosło to efekty. Już w 49. minucie prowadzenie miejscowym dał Tomasz Barycza, który wykorzystał zganie Jakuba Tragarza.

Na 3-1 dla gospodarzy podwyższył wprwadzony w drugiej połowie Kamil Kłos, a kilka minut później kolejną bramkę dla "Rzemiosła' strzelił Konrad Fryś, który wykorzystał rzut karny. W końcówce rozmiary porażki Orła Przeworsk zmniejszył jeszcze Mateusz Świst, który również wpisał się na listę strzelców z jedenastu metrów.

1-0 Radosław Macnar (15)
1-1 Piotr Boratyn (25)
2-1 Tomasz Barycza (49)
3-1 Kamil Kłos (77)
4-1 Konrad Fryś (79-karny)
4-2 Mateusz Świst (87-karny)

Rzemieślnik Pilzno: Wilczyński - Florian (83. Camara), Tragarz, Remut, Fryś, Macnar (86. Adamski), Slęzak (87. Bała), Nalepka (81. Maziarka), Barycza, Bryk, Wolański (65. Kłos)

Orzeł Przeworsk:  Flak - Misiąg, Jarosz, Misiło, Tworzydło (78. Syk), Struś (70. Stępień), Broda, Mikulec, Pigan (83. P.Gurak), Boratyn (86. Kyc), Świst

Sędziował: Jacek Kuśnierz (Jarosław). Żółte kartki: Wilczyński, Remut, Fryś - Misiło, Struś. Widzów: 400.