2016-05-07 22:21:10

Błękitni Ropczyce podzielili się punktami z Wiązownicą

Błękitni Ropczyce w niebieskich strojach (fot. archiwum)
Zawodnicy Błękitnych Ropczyce zremisowali na własnym boisku z KS-em Wiązownica. Miejscowi ostatnie 20 minut grali w osłabieniu.

Wynik otworzył Dawid Zawiślak. Skrzydłowy pomocnik Błękitnych Ropczyce wyprzedził obrońców gości po podaniu Jakuba Szewczyka. To była jednak z nielicznych składnych akcji, jakie kibice mogli zobaczyć w tym meczu.

Po przerwie coraz odważniej zaczęli grać przyjezdni. Uderzali z dystansu, szukali oskrzydlających akcji. Największą bronią KS Wiązownica były jednak stałe fragmenty gry. Właśnie po rzucie wolnym gola na 1-1 zdobył Bogusław Sierżęga. Chwilę wcześniej drugą żółtą kartkę zobaczył Jakub Szewczyk i gospodarze do końca meczu grali w dziesiątkę.

BŁĘKITNI ROPCZYCE - KS WIĄZOWNICA 1-1 (1-0)

1-0 Dawis Zawiślak (18)
1-1 Bogusław Sierżęga (71)

Błękitni Ropczyce: Pociask - Waszczuk, Wolak, Pokrywka, Orzech, Kot (60. Kukla), Kozioł, Ochał, Zawiślak (88. Rogala), Szewczyk, Ł. Kosiba (90. Cesarz).

KS Wiązownica: Michałowicz - Luft , Fudali, Kubas, Bartnik (50. Gawłowski), Soczek, Sierżęga (70. Misiąg), Halejcio, Stefan, Czub, Hołub.

Sędziował: Marcin Konefał (Mielec). Żółte kartki: Kot, Zawiślak, Szewczyk - Czub, Soczek. Czerwona kartka: Szewczyk (71, druga żółta). Widzów: 150.