2016-04-18 13:25:00

Rafał Surmiak trafił bezpośrednio z rzutu rożnego, a JKS Jarosław wygrał w Tomaszowie

JKS Jarosław wygrał z Tomasovią 2-1 (fot. Dominik Budzowski / Klub 100 - JKS Jarosław)
JKS Jarosław wygrał 2-1 w wyjazdowym pojedynku z Tomasovią Tomaszów Lubelski. Zwycięskiego gola zdobył bezpośrednio z rzutu rożnego Rafał Surmiak.

Piłkarze JKS-u Jarosław wyszli na prowadzenie po trafieniu Sebastiana Dziedzica w 15. minucie spotkania. Do przerwy goście prowadzili jednym golem, choć mogli wyżej, bo kilka minut przed końcem pierwszej odłosny Dziedzic zmarnował rzut karny (bramkarz gospodarzy obronił).

W drugiej połowie wyrównującą bramkę dla Tomasovii Tomaszów Lubelski zdobył Krzysztof Zawiślak, który uderzeniem głową nie dał szans Rafałowi Strączkowi.

Decydująca akcja meczu miała miejsce w 84. minucie, gdy gracze JKS-u Jarosław mieli rzut rożny. Do narożnika boiska podszedł Rafał Surmiak, który tak zakręcił, że piłka wpadła do siatki bezpośredni z rogu. Do końca spotkania rezultat nie uległ już zmianie.

Dla drużyny prowadzonej obecnie przez Mariusza Sawę to pierwsze zwycięstwo po sześciu kolejnych meczach bez wygranej. Fani JKS-u liczą, że ich drużyna wreszcie wróci na właściwe tory.

TOMASOVIA - JKS JAROSŁAW 1-2 (0-1)

0-1 Sebastian Dziedzic (15)
1-1 Krzysztof Zawiślak (62)
1-2 Rafał Surmiak (84)

Tomasovia Tomaszów Lubelski: Wadach - Lasota (46. Orzechowski), Wróblewski (46. Misztal), Smoła, Skiba, Mielniczuk, Ratyna (10. Kłos), Szuta (75. Kopa), raczkiewicz, Baran, Zawiślak

JKS Jarosław: R. Strączek - Gliniak (77. Surmiak), Sobol, Sokolenko, Kuliga, Zaborowski (68. Pawlak), Krzysztoń, Kycko, Rop (64. Jamrozik), Raba, Dziedzic (86. Fedor)

Sędziował: Artur Szelc (Krosno). Żółte kartki: Raczkiewicz, Misztal, Kłos - Gliniak, Krzysztoń, Raba. Widzów: 500