2015-04-16 00:24:58

"Arena Lublin" nieszczęśliwa dla JKS-u Jarosław. Porażka z Lublinianką

JKS Jarosław (granatowo-czarne stroje) wrócił z Lublina bez punktów.
Lublinianka Lublin po po zabójczej drugiej połowie pokonała JKS Jarosław aż 3-0 w meczu 25. kolejki 3 ligi lublesko-podkarpackiej.

Pierwsza połowa nie była widowiskiem porywającym. Dwie niezłe szansę na gola miał JKS Jarosław, ale Jarosław Jamrozik niecelnie przymierzył głową, a Artur Bańka, kat Lublinianki z pierwszego meczu tego sezonu, przegrał pojedynek z Mateuszem Zawiślakiem.

Najlepszą okazję tej części gry mieli jednak podopieczni Marka Sadowskiego, a konkretnie grający jako stoper Radosław Kursa

W drugiej połowie gospodarze przeszli na grę jednym napastnikiem i już po dwóch minutach osamotniony w pierwszej linii Kamil Witkowski strzelił gola na 1-0. W 53. minucie Kursa głową wpakował piłkę do bramki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w wykonaniu kapitana drużyny, Erwina Sobiecha i było już 2-0.

W 62. minucie napastnik zielono-biało-czerwonych po kolejnym łatwym minięciu Saramaka ostemplował słupek bramki gości.

W 73. minucie Przemysław Gąsior wyłożył piłkę Pawłowi Zabielskiemu, a ten strzelił mocno i precyzyjnie. Piłka na zmoczonej deszczem murawie nie miała zamiaru zwalniać i golkiper jarosławian był bezradny.

LUBLINIANKA LUBLIN - JKS JAROSŁAW 3-0 (0-0)

1-0 Witkowski (47)
2-0 Kursa (53)
3-0 Zabielski (73)

Lublinianka Lublin: Zawiślak - Ręba (22. Gawrylak), Radosław Kursa, Mazurek, Wiśniewski - Skoczylas (60. Czułowski), Wołos, Sobiech, Zabielski - Tomczuk (46. Gąsior), Witkowski (71. Rovbel).

JKS Jarosław: Cisek - Puńko, Sobol, Saramak, Cienki - Soczek (81. Sobczak), Fedor (69. Oziębło), Bańka, Pawlak (81. Wróbel), Gliniak - Jamrozik (57. Jurczak).

Sędziował: Rafał Greń (Rzeszów). Żółte kartki: Sobiech - Cienki, Pawlak. Widzów: 200.