2025-04-06 11:02:00

Marcin Płuska: W dalszym ciągu wierzymy, że wszystko jest możliwe

fot. Daniel Tracz/ Stal Stalowa Wola
fot. Daniel Tracz/ Stal Stalowa Wola
My niestety, jak mówię, obchodzimy się dzisiaj bez punktów, ale w dalszym ciągu wierzymy, że wszystko jest możliwe i jeżeli będziemy grać z takim zaangażowaniem - powiedział Marcin Płuska, trener "Stalówki" po klęsce z Wisłą Płock. 
 
- Mecz na pewno pełen emocji. Jeżeli chodzi o przebieg spotkania, uważam, że pierwszą połowę zagraliśmy bardzo dobrze. Udawało nam się w wielu przypadkach niwelować ataki gospodarzy. Dobrze zamykaliśmy przestrzenie i realizowaliśmy swój plan, czekając na możliwość ataku szybkiego.

"Popełniliśmy bardzo podobne błędy jak w poprzednim spotkaniu"

- Druga połowa miała być kontynuacją tego naszego planu na to spotkanie.  Udało się zdobyć bramkę na 1-0. Niestety popełniliśmy bardzo podobne błędy jak w poprzednim spotkaniu. Takie mam swoje emocje.

"Musimy obyć się dzisiaj bez punktów"

- Myślę, że cały zespół czuje się podobnie jak po meczu z Termaliką, gdzie mamy bardzo realną szansę na zdobycz punktową. Musimy obyć się dzisiaj bez punktów. Na pewno Wisła Płock pokazała nam dzisiaj, jak zarządzać końcówką spotkania, w szczególności gdy masz wynik, bo z tych doliczonych pięciu minut wydaje mi się, że zagraliśmy może półtorej maksymalnie.
 
- Gratulacje dla trenera Misiury, który wykonuje tutaj uważam, że bardzo dobrą pracę. Trzymam za niego kciuki. My niestety, jak mówię, obchodzimy się dzisiaj bez punktów, ale w dalszym ciągu wierzymy, że wszystko jest możliwe i jeżeli będziemy grać z takim zaangażowaniem, dołożymy jeszcze więcej poświęcenia. Jeżeli chodzi o poszczególne fazy gry, to będziemy walczyć do samego końca.

Oglądnij całą konferencję:

YouTube Thumbnail

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 8

Rozwiąż działanie Kod captcha =

~anonim 2025-04-06 11:14:38

Ten dalej nawija makaron na uszy.Zmień płytę bo to juz staje się żałosne.

Kibic 2025-04-06 11:38:21

Ja już dawno przestałem wierzyć.
Obecny trener jest i tak tutaj najmniej winny, ponieważ to nie on dokonał tzw. "wzmocnień". Obiecywał, że po przerwie na reprezentację zobaczymy odmieniony zespół i słowa dotrzymał. W żadnym meczu 1 ligi nie stworzyliśmy tylu dogodnych sytuacji strzeleckich jak w meczu z Niecieczą, a przypominam, że graliśmy z liderem.
W Płocku też wyglądaliśmy nieźle na tle jakościowego rywala. Problemem wydaje się być brak zmienników. Pierwsza 11 z dwóch ostatnich meczów wygląda solidnie. Schody zaczynają się jak trzeba dokonać zmian. Mydlarz - pod formą, Bida nie zasługuje moim zdaniem na ten moment nawet na kilka minut, a Junior to chyba największa porażka dyrektora sportowego, poprzedniego trenera i prezesa. Facet nie jest nawet cieniem zawodnika z Kotwicy. Czy były jakieś testy sprawnościowe?
Zawodnicy lepiej pozycjonują się na boisku i lepiej się rozumieją, ale pogrążają nas szkolne błędny w obronie. Kolejny raz tracimy bramkę przy dośrodkowaniu na długi słupek gdzie nasz zawodnik przegrywa główkę i piłka jest zgrywana wzdłuż bramki - pytanie czy bramkarz nie mógłby oderwać się od linii i spróbować wyjść zanim piłka trafiła do Zapolnika / Krawczyka. Przecież z takiego kąta nikt mu nie strzeli bramki, robiąc krok do przodu mógłby przynajmniej spróbować wypiąstkować piłkę.

Stalowiak 2025-04-06 12:13:40

gosciu daj spokoj juz z takim gadaniem dla naiwnych ,my teoretycznie szanse na utrzymanie oczywiscie mamy ale musiał bys podmienic tych paralitykow na jakis zespoł z ekstraklasy a w tym przypadku przygotowuj ekipe na nowy sezon w 2 lidze zeby nie bylo znowu zdziwienie albo pierniczenia ze musimy sie nauczyc tej ligi albo ze musimy sie zgrywac bo znowu podpiszecie 10 nowych szrotokopaczy ,My zadnych szans nie mamy ten zespol musiał by wygrac kilka meczy z rzedu a nie jest w stanie tego zrobic -2 wygrane w całym sezonie !!!- rozumiesz ? Wiem ze jestes nowym trenerem ale takimi wypowiedziami sie tylko osmieszasz

gh 2025-04-06 12:57:47

Nawe złosci nie widac po przegranych meczach ,traconych golach zwieszanie glowy i czekanie na sciecie czyli spadek co za denna ekipa

Sad but true 2025-04-06 20:56:44

2 debeściaki tego sezonu już po zabiegu, więc czas na cotygodniowe zestawienie top-10 of the 1. League (w tym wieku) po 26 meczach w sezonie. Tak naprawdę to nadal 9, bo Stal SW niestrudzenie próbuje bić swój wyczyn sprzed 15 lat. Żeby to osiągnąć mocno się nawet wzmocniła w zimie. I można powiedzieć, że kasa podatników nie poszła na marne, bo efekty są aż nadto widoczne a ręce same składają się do ... żeby komuś przypierd.... W sumie mamy: mniej bramek strzelonych, więcej straconych, wtedy i teraz 18 miejsce w tabeli. Jeszcze tylko jeden punkcik różnicy i będzie git. Ale spoko, to jest do zrobienia. Myślę, że teraz będzie nawet łatwiej, bo po tej kolejce Stal skupi się już tylko na rekordach, gdyż straciła nawet matematyczne szanse na grę w playoffach o ES. W poniższym zestawie już tylko Polonia Bytom została z ledwie 1 wygraną (jprdl. 1 wygrana w 26 meczach, ale piach). Ale taka Stal SW wcale nie lepiej, bo aż 2 x po 2 (obecna seria to 11 meczów bez wygranej). W sumie 4 wygrane w 52 meczach, bramki: 41-89 (teraz+09/10). Chapeau bas. Taka powtarzalność w piłce to coś bardzo potrzebnego. Pomijając 2 zespoły z obecnego sezonu nikt z reszty nw. nie zdołał się utrzymać, co tylko pokazuje, gdzie Pogoń i Stal w podskokach zmierzają. A może dokonają niemożliwego? Kto wie. W tej kolejce Stal znów pokazała się z dobrej strony. Jednak znów w końcówce traci frajersko punkty. Jak to poprawi? Potrzebne tylko dwie wygrane i można myśleć o utrzymaniu. q****a, to jest do zrobienia. Serio. (kolejno: klub, punkty, bramki, sezon, miejsce na koniec sezonu):
Polonia B. - 9, 18-55, 12/13, 17;
Radomsko - 11, 25-65, 04/05, 18;
Sosnowiec - 14, 16-42, 23/24, 18;
Stal S.W. - 15, 22-44, 09/10, 17;
Konin - 16, 15-43, 03/04, 18,
Kluczbork - 16, 22-50, 16/17, 18;
Stal S.W. - 16, 19-45, obecnie;
Widzew Ł. - 16, 19-45, 14/15, 17;
Pogoń S. - 16, 25-45, obecnie;
Ol. Elbląg - 17, 21-50, 11/12, 18.
PS. Od razu wyjaśniam. Proszę się nie produkować, bo wszelkie Wisłoki i Siarki mam głęboko.

Kibic stalowki 2025-04-06 21:03:18

Mamy w rezerwach napastnika. szybkiego o niesamowitej technice ,czy trzeba mieć znane nazwisko żeby grać ? ,ci znani już grali!

j 2025-04-07 08:09:47

Tak jak powiedział Dyrektor Sportowy okienko transferowe najlepsze d lat??? Widać jak pniemy się do góry heh niżej już się nie da spaść jesteśmy ostatni brawo p. Dyrektorze

Sad but true 2025-04-07 17:16:06

Dyrektor Sportowy pewnie miał rację, bo miał na myśli ilość zutylizowanego hajsu. A tak na poważnie. Już nikt nigdy nie powinien tych ludzi zatrudnić na tych stanowiskach. Chłopaki myśleli, że jak kupią 3 wagony to coś się skleci. Nie, na tym poziomie się tak nie da. W 3 lidze w Łagowie może i tak.

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij