2024-10-24 19:13:18

ITA TOOLS Stal Mielec przegrała z UNI Opole

ITA TOOLS Stal Mielec przegrała z UNI Opole (fot. Marcel Kowalczuk)
ITA TOOLS Stali Mielec z Opola wraca "na tarczy". Mielczanki szybko i gładko przegrały na wyjeździe 0-3.

Emocjonująca końcówka i gra na przewagi

Pierwszy set był niezwykle wyrównany od samego początku. Obie drużyny toczyły zaciętą walkę, idąc punkt za punkt. Guewe Diouf od pierwszych chwil spotkania wyróżniała się jako liderka, dominując w zdobywaniu punktów.

Po drugiej stronie siatki w dobrej formie była Emilia Mucha. Wynik był do końca sprawę otwartą, więc w samej końcówce gra toczyła się na przewagi. Lepsza okazała się drużyna UNI Opole. ITA TOOLS Stal Mielec przegrała premierową partię 24-26.

Pogrom mielczanek

Drugi set upłynął pod znakiem totalnej dominacji siatkarek z Opola, które od początku uciekały z wynikiem rywalkom. Elan McCall była bardzo skuteczna w swoich atakach, które dawały drużynie kolejne punkty.

Mielczanki zupełnie nie istniały w tej części meczu. Ta partia również zakończyła się bez niespodzianki, bardzo pewnym i zwycięskim rezultatem dla UNI Opole 25-13.

Siatkarki UNI Opole rozstrzygnęły losy meczu w trzeciej partii

Mieleckie siatkarki można było pochwalić na początku trzeciej partii, gdzie osiągnęły sześćiopunktowe prowadzenie 10-4. Gospodynie pomimo strat nie odpuszczały i goniły przeciwniczki. ITA TOOLS Stal Mielec za łatwo roztrwoniła przewagę i znów straciła prowadzenie.

Zawodniczki z Opola znakomicie zagrały w końcówce, a podopieczne Mateusza Grabdy zupełnie się pogubiły. UNI Opole wygrało trzeciego seta 25-16, jednocześnie zamykając mecz w trzech setach.

UNI Opole - ITA TOOLS Stal Mielec 3-0 (26-24, 25-13, 25-16)

Składy:

UNI Opole: Paulina Reiter, Elan McCall, Marta Pamuła, Piper Matsumoto, Adriana Adamek, Aleksandra Cygan, Katarzyna Król - Zaroślińska, Katarzyna Połeć, Guewe Diouf, Natalia Kecher, Julia Bińczycka,

ITA TOOLS Stal Mielec: Izabela Dąbrowska, Agata Milewska, Katarzyna Bagrowska, Monika Głodzińska, Klaudia Łyduch, Gabriela Ponikowska, Aleksandra Adamczyk, Aleksandra Walczak, Rozalia Moszyńska, Emilia Mucha, Oliwia Sieradzka, Zuzanna Kuligowska, Pola Janicka.