2024-10-23 00:07:00

Zobaczcie skrót poniedziałkowego meczu Stali Rzeszów z Ruchem Chorzów. Ekipa prowadzona przez Marka Zuba przegrała 0-2 na własnym stadionie z "Niebieskimi".

Stal Rzeszów zmierzyła się z Ruchem Chorzów w 13. kolejce Betclic 1. Ligi. Ruch rozpoczął mecz bardzo mocno, zdobywając pierwszą bramkę już w 4. minucie dzięki Somie Novothny'emu, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego. Stal odpowiedziała w 15. minucie, kiedy Michał Synoś miał szansę na gola, ale jego strzał obronił bramkarz gości. Mimo starań, rzeszowianie mieli trudności z konstruowaniem akcji, a Ruch podwyższył prowadzenie w 23. minucie po bramce Bartłomieja Barańskiego.

Stal Rzeszów - Ruch Chorzów [SKRÓT MECZU]

Stal była bliska zdobycia kontaktowego gola, ale Szymon Łyczko i Krystian Wachowiak nie wykorzystali swoich szans. W drugiej połowie Ruch mógł zdobyć kolejne bramki, jednak obrońcy Stali oraz słupek ratowali zespół przed stratą goli. Gospodarze mieli swoje okazje, ale nie potrafili zamienić ich na bramki. Ostatecznie Ruch Chorzów wygrał 2-0, zdobywając trzy punkty w Rzeszowie.

0-1 Soma Novothny (4)
0-2 Bartłomiej Barański (25)

Stal Rzeszów: Krzysztof Bąkowski- Patryk Warczak, Marcin Kaczor (64. Kamil Kościelny), Michał Synoś, Paweł Oleksy (46. Milan Simcak)- Karol Łysiak, Szymon Kądziołka (64. Cesar Pena), Sebastien Thill- Szymon Łyczko (46. Benedykt Piotrowski), Andreja Prokić, Krystian Wachowiak (71. Tomasz Bała).

Ruch Chorzów: Martin Turk- Martin Konczkowski, Andrej Lukić, Szymon Szymański, Maciej Sadlok (79. Łukasz Góra)-  Filip Borowski (66. Szymon Karasiński), Denis Ventura, Miłosz Kozak (66. Nono), Bartłomiej Barański (66. Jakub Myszor), Mohamed Mezghrani (87. Wojciech Łaski) - Soma Novothny.

Sędzia: Wojciech Myć
żółte kartki: Marcin Kaczor (23-faul), Paweł Oleksy (35-faul) - Denis Ventura (15-faul), Szymon Szymański (32-faul), Andrej Lukić (45-faul), Nono (90-faul)
Widzów: 5137.