2024-10-19 17:10:54

Cosmos Nowotaniec przegrał u siebie z Sokołem Nisko

Cosmos Nowotaniec przegrał u siebie 2-4 z Sokołem Nisko w meczu 13. kolejki IV Ligi Podkarpackiej!

Doskonale ten mecz zaczęła drużyna z Niska, która już w 3. minucie wyszła na prowadzenie dzięki trafieniu Marka Kelechiego

Nie minęło dużo czasu, by skutecznie odpowiedzieli gospodarze, a to za sprawą niezawodnego Jaby Phkhakadze. Zanotował on zresztą w tym meczu dublet, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie w 25. minucie spotkania.

Cosmos chyba poczuł się zbyt pewnie. Tuż przed przerwą w szeregi podopiecznych trenera Grzegorza Pastuszaka wkradło się bowiem rozluźnienie, a wykorzystał to skrzętnie Jakub Mażysz, doprowadzając do wyrównania stanu meczu.

Potrafi Sokół zaskakiwać rywali w newralgicznych momentach meczu. Tuż po przerwie, podobnie jak w pierwszej połowie, na prowadzenie gości wyprowadził Mark Kelechi

Mimo wielu prób, gospodarze nie byli już w stanie wyrównać, a w samej końcówce wynik na 4-2 podwyższył jeszcze Jakub Mażysz, pieczętując zwycięstwo swojej drużyny!

Dla Cosmosu to druga z rzędu porażka. Drużyna z Niska notuje natomiast czwarty mecz z rzędu bez porażki.

0-1 Mark Kelechi (3)
1-1 Jaba Phkhakadze (8)
2-1 Jaba Phkhakadze (25)
2-2 Jakub Mażysz (44)
2-3 Mark Kelechi (47)
2-4 Jakub Mażysz (88)

Cosmos Nowotaniec (skład wyjściowy): Krzanowski - Pelc, Hura, Oieszczoch, Verbnyy, Kalemba, Espana, Phkhakadze, Pirnach, Piotrowski, Geci
Sokół Nisko (skład wyjściowy): Konefał - Bieniasz, Drelich, Stępień, Bednarz, Lebioda, Dziopak, Kelechi, Pietrzyk, Mażysz, Moskal