2024-10-18 19:50:34

Karpaty Krosno wygrały u siebie ze Strugiem Tyczyn

Na zdjęciu Kamil Radulj, fot. Konrad Kwolek (archiwum)
Karpaty Krosno pokonały u siebie 3-1 Strug Tyczyn w meczu 13. kolejki IV Ligi Podkarpackiej!

Nie był łatwy początek tego meczu dla wyżej notowanych zawodników z Krosna. Beniaminek z Tyczyna chciał grać w piłkę i potrafił w pierwszej części spotkania tworzyć zagrożenie pod bramką rywala.

To jednak podopieczni trenera Dariusza Liany objęli w tym meczu prowadzenie. W 36. minucie do bramki Strugu trafił Kamil Radulj.

Niestety dla gospodarzy, kilka minut później Maksymilian Kiełb niefortunnie interweniował pod własną bramką i na przerwę drużyny schodziły przy wyniku remisowym.

Po przerwie widać było przewagę gości, którzy z biegiem czasu rozpędzali się i tworzyli coraz to groźniejsze okazje. W 61. minucie jedną z nich wykorzystał Krystian Paczkowski i Karpaty ponownie wyszły na prowadzenie.

Mecz nieco się wyrównał, zawodnicy z Krosna starali się go kontrolować i utrzymać korzystny wynik, a goście próbowali zagrozić głównie z kontry.

Przysłowiową "kropkę nad i" postawił wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Marek Fundakowski, zamykając w 88. minucie ten mecz i zapewniając swojej drużynie siódme w tym sezonie zwycięstwo.

1-0 Kamil Radulj (36)
1-1 Maksymilian Kiełb (40-samobój)
2-1 Krystian Paczkowski (61)
3-1 Marek Fundakowski (88)
Karpaty Krosno: Pasterczyk - Stasz, Guedes, Kiełb, Paczkowski, Jaślar (90. Podilnyk), Gabriel (80. Gierlasiński), Wajs (90. Głód), Radulj, Czop (57. Fundakowski), Orzeł (57. Białogłowicz).

Strug Tyczyn: Polit - Cholewa, Zabawa, Ślączka, Mendoń, Lisowicz, Prokop, Wrona (76. Bomba), Kojder, Nieckarz (76. Gida), Jędryas.

Sędziował: Kamil Godek (Rzeszów).
Żółte kartki: Orzeł - Nieckarz.