2024-10-17 19:29:26

ITA TOOLS Stal Mielec uległa w starciu z ŁKS-em Commercecon Łódź

fot: Marcel Kowalczuk
W czwartkowy wieczór ITA TOOLS Stal Mielec przegrała z ŁKS-em Commercecon Łódź 0-3. Dla podopiecznych Mateusza Grabdy była to trzecia porażka w tym sezonie.

Premierowa partia dla ŁKS-u Commercecon Łódź

Od początku spotkania mielczanki miały spore problemy w przyjęciu. Siatkarki z Łodzi z łatwością zdobywały punkty i przy wyniku 6-10 o czas poprosił Mateusz Grabda.

Gra miejscowych kompletnie się nie układała i chwilę później przegrywały już 7-14. Łodzianki były skuteczne w swoich atakach i od początku czuły się bardzo pewnie na mieleckim parkiecie.

Później ITA TOOLS Stal Mielec złapała dobrą serię punktową, jednak nie była w stanie odrobić ogromnych strat do rywalek. Premierowa partia zakończyła się zwycięstwem ŁKS-u Commercecon Łódź, 25-20

Gra na przewagi, w których lepsza drużyna z Łodzi

Początek drugiej odsłony również należał do siatkarek ŁKS-u Commercecon Łódź, które prowadziły już 8-4.  Przyjezdne konsekwentnie punktowały i odjechały na 12-7.

W zespole z Mielca powtarzały się proste błędy i przy wyniku 11-16 Mateusz Grabda poprosił o drugą przerwę. Mielczankom udało się złapać kontakt i przez chwilę przegrywały tylko jednym punktem. Wtedy o czas poprosił Alessandro Chiappini.

"Biało-niebieskie" nie pomagały sobie jednak pomyłkami w samej końcówce drugiej partii. Set kończył się grą na przewagi i ostatecznie druga odsłona również padła łupem ŁKS-u Commercecon Łódź 26-24.

Na początku trzeciego seta siatkarki ITA TOOLS Stali Mielec, cieszyły się z trzypunktowego prowadzenia 6-3.

Łodzianki zdołały przejąć inicjatywę, szybko doprowadziły do remisu i choć "biało-niebieskie" cały czas były w grze to również w tej partii nie zdołały się przeciwstawić. W końcówce  siatkarki z Łodzi  odskoczyły na cztery punkty, 19-15 i gospodynie nie były już w stanie odwrócić losów tego pojedynku.

ŁKS Commercecon Łódź wygrał w trzecim secie 25-19 i przypieczętował gładkie zwycięstwo.

ITA TOOLS Stal Mielec - ŁKS Commercecon Łódź 0-3 (20-25, 24-26, 19-25)

Składy:

ITA TOOLS Stal Mielec: Izabela Dąbrowska, Agata Milewska, Katarzyna Bagrowska, Monika Głodzińska, Klaudia Łyduch, Gabriela Ponikowska, Aleksandra Adamczyk, Aleksandra Walczak, Rozalia Moszyńska, Emilia Mucha, Oliwia Sieradzka, Zuzanna Kuligowska, Pola Janicka.

ŁKS Commercecon Łódź: Nikola Jęcek, Marlena Kowalewska, Regiane Bidias, Anna Obiała, Zuzanna Górecka, Natalia Dródż, Anastazja Hryshchuk, Daniela Cechetto Daniela, Angelika Gajer, Klaudia Alagierska, Lana Scuka, Sonia Stefanik, Natalia Mędrzyk.