2024-10-16 18:28:23

Stal Łańcut pokonała na wyjeździe Sokoła Kolbuszowa Dolna

Stal Łańcut zdobyła gola na samym początku meczu i pokonała nim Sokoła Kolbuszowa Dolna

Sokół Kolbuszowa Dolna w ramach zaległej, 10-tej kolejki 4.ligi podkarpackiej ugościła w środowe popołudnie na swoim terenie ekipę Stali Łańcut. Niesamowicie rozpoczął się ten pojedynek dla gości, którzy już w trzeciej minucie spotkania wyszli na prowadzenie. Paweł Piątek uderzył główką po wrzutce z prawej strony i tym samym otworzył wynik.

Szybka bramka przyjezdnych okazała się kluczowa w tym starciu

Po wznowieniu gry ze środka boiska blisko było odpowiedzi gospodarzy i 1-1, ale zagranie Patryka Szczurka wzdłuż pola karnego wybili obrońcy Łańcuta. W 10. minucie doszło do faulu w polu karnym na Krystainie Biku, po czym sędzia wskazał na "wapno". Rzutu karngo nie Sokół jednak nie wykorzystał, gdyż strzał Kacpra Drelicha wyczuł bramkarz Stali

Swoich sił próbował w 23. minucie Jakub Więcek ale czujny był Michal Lewandowski w bramce i bez problemu sparował ten strzał. Druga połowa w większości toczyła się głównie pod bramką Stali, gospodarze mieli kilka stałych fragmetów gry, jednak w większości piłka była wybijana przez defensywę rywali.

Stal Łańcut mogła powalczyć o drugiego gola. Akcję po kontrze wybronił jednak golkiper

W 80. minucie łańcucianie mogli doprowadzić do stanu 0-2, gdyż świetną okazję po kontrze miał Kamil Matofij, lecz bramkarz wykazał się refleksem i wybił czujnie futbolówkę. Sokół kilka minut później mógł wyrówna rezultat, gdyż piłka błądziła w polu karnym po rzucie rożnym, jednak ostatecznie akcja spaliła na panewce. Goście dowieźli jedynego gola do samej końcówki spotkania i mogą cieszyć się z trzech punktów dopisanych na ligowe konto.

0-1 Paweł Piątek (3)

Sokół: Lewandowski, Szczurek, Wiktor, Mazurek, Bik, Skupiński, Posłuszny, Szczurek, Drelich, Musik, Khorolskyi.
Stal: Słysz, Kardyś, Cwynar, Makowski, Płocica, Więcek, Baj, Cieśla,Róg, Matofij, Piątek.