2024-10-14 16:40:15

Zobaczcie skrót meczu Betclic 2. Ligi pomiędzy Resovią a Podbeskidziem Bielsko-Biała. Rzeszowianie wygrywali już 2-0, ale ostatecznie trzy punkty pojechały na Śląsk.

Resovia pojedynek z Podbeskidziem Bielsko-Białą rozpoczęła bardzo dobrze. W 21. minucie Maciej Górski strzelił pierwszą bramkę po dośrodkowaniu Maksymiliana Hebla.

Chwilę później, już w 23. minucie, Maksymilian Hebel zdobył efektownego gola z połowy boiska, lobując bramkarza Podbeskidzia. Po pierwszej połowie Resovia prowadziła 2-0 i wydawało się, że kontroluje mecz.

Po przerwie Podbeskidzie ruszyło do ataku. Najpierw 52. minucie Danian Pavlas sfaulował zawodnika gości w polu karnym, co zakończyło się rzutem karnym, który wykorzystał Marcin Biernat.

10 minuty później, po rzucie rożnym, Bartosz Florek wyrównał wynik meczu na 2-2, wykorzystując zamieszanie pod bramką Resovii.

Goście przejęli inicjatywę i tworzyli kolejne sytuacje. W 88. minucie Mateusz Kizyma zaskoczył Jakuba Tetyka precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego, dając Podbeskidziu zwycięstwo. Resovia, mimo dobrego początku, ponownie nie zdołała utrzymać prowadzenia w drugiej połowie.

1-0 Maciej Górski (22)
2-0 Maksymilian Hebel (24)
2-1 Marcin Biernat (53-rzut karny)
2-2 Bartosz Florek (62)
2-3 Mateusz Kizyma (88)

Resovia - Podbeskidzie Bielsko Biała 2-3 [SKRÓT MECZU]