2024-10-13 12:50:00

Głogovia Głogów Małopolski lepsza od Wisłoka Wiśniowa

W spotkaniu kończącym 12. kolejkę IV ligi podkarpackiej, Głogovia Głogów Małopolski pokonała Wisłoka Wiśniowa. O zwycięstwie gosodarzy przesądziła skuteczność Jakuba Maćkowiaka.

Już w pierwszej akcji meczu umiejętności wykazał się Piotr Lipka, który obronił strzał z dystansu. W odpowiedzi z narożnika pola karnego uderzył Serhii Kvaterniuk, lecz problemów z interwencją nie miał bramkarz Wisłoka.

W 16. minucie bliski szczęścia był Tomasz Płonka, któremu centymetrów zabrakło, by zamknąć dośrodkowanie kolegi. Gra przeniosła się na połowę gospodarzy i w zamieszaniu podbramkowym Danil Borovenko trafił wprost w kapitana głogowian.

Dwie minuty wstrząsnęły Wisłokiem

W 20. minucie Kvaterniuk dopiął swego. Po wygranej przebitce piłka trafiła do skrzydłowego gospodarzy a ten pewnym strzałem zmusił do kapitulacji Adama Maciąga.

Podopieczni Krzysztofa Koraba poszli za ciosem i zaraz po wznowieniu gry mogli prowadzić 2-0. Po zagraniu "w uliczkę" sam na sam z golkiperem gości znalazł się Jakub Maćkowiak, ale uderzył obok bramki.

Gracz Głogovii zrehabilitował się 60 sekund później i spokojnie wykończył kontratak swojego zespołu.

Dwa szybko zdobyte gole sprawiły, że miejscowi cofnęli się i czekali na błędy rywali. Jednakże mimo optycznej przewagi, w "szesnastce" Głogovii niewiele się działo i poza serią dośrodkowań, z którymi radził sobie bramkarz, ofensywa Wisłoka nie stworzyła klarownych sytuacji do zdobycia kontaktowej bramki.

Goście dobrze rozpoczęli drugą połowę

Po zmianie stron trener Wisłoka Grzegorz Sitek zdecydował się na zmianę aż trzech zawodników i efekty przyszły błyskawicznie.

Po faulu w polu karnym do piłki na 11. metrze podszedł Jakub Krok i technicznym strzałem zmniejszył straty.

Głogowianie odgryźli się w 59. minucie. Ładnym strzałem z kilkunastu metrów popisał się Michał Hałucha, lecącą pod poprzeczkę piłkę zdołał sparować Maciąg.

Jakub Maćkowiak podwyższył prowadzenie Głogovii

Gospodarze przejęli inicjatywę i po godzinie gry odbudowali dwubramkową przewagę. Radosław Łeń zagrał do Maćkowiaka a ten po raz drugi wpisał się na listę strzelców.

Przyjezdni długo nie mogli dojść do siebie po takim ciosie i zaatakowali dopiero w samej końcówce. Efektownym strzałem popisał się Michał Szymański i sobie tylko znanym sposobem, futbolówkę zmierzającą tuż przy słupku wybił Lipka.

Do końca wynik nie uległ już zmianie i po sześciu potyczkach bez zwycięstwa głogowianie mogli się cieszyć z kompletu punktów.
1-0 Serhii Kvaterniuk (20)
2-0 Jakub Maćkowiak (22)
2-1 Jakub Krok (50-rzut karny)
3-1 Jakub Maćkowiak (64)

Głogovia Głogów Małopolski: Piotr Lipka- Kacper Cząba, Hubert Osuch, Radosław Łeń, Patryk Zieliński, Serhii Kvaterniuk, Jakub Początek, Michał Hałucha, Tomasz Płonka, Jakub Maćkowiak (89. Mykola Rychko), Kamil Woźniak (80. Jakub Siara).
Wisłok Wiśniowa: Adam Maciąg- Patryk Sajdak, Bartosz Szymański, Wiktor Majewski, Damian Bożek (81. Wiktor Garstka), Danil Borovenko, Jakub Krok, Karol Czelny, Michał Szymański, Ihor Nahorny, Kacper Zborowski oraz Karol Kilian, Maximilian Cetnarski, Ruslan Kovtok,

Sędzia: Tomasz Mazur
żółte kartki: Patryk Zieliński (27-faul), Hubert Osuch (32-faul) - Karol Czelny (10-faul), Maximilian Cetnarski (73-faul)