2024-10-10 20:24:01

ITA TOOLS Stal Mielec wygrała z LOTTO Chemikiem Police

ITA TOOLS Stal Mielec wygrała z LOTTO Chemikiem Police (fot: Piotr Małek)
ITA TOOLS Stal Mielec wygrała po raz pierwszy w tym sezonie. Podopieczne Mateusza Grabdy okazały się lepsze od LOTTO Chemika Police (3-1).

Wyśmienita gra przy siatce i wygrana mielczanek

Na początku pierwszej partii Chemik Police wyszedł na prowadzenie 8-4 i wtedy o pierwszą przerwę poprosił trener Mateusz Grabda.

Później obu zespołom przytrafiały się proste błędy. Zawodniczki ITA TOOLS Stali Mielec złapały jednak dobry moment i wyszły na dwupunktowe prowadzenie 15-13. Wtedy o czas poprosił trener przyjezdnych.

Mielczanki stopniowo powiększały swój dorobek punktowy, 22-18 i dopięły swego ostatecznie wygrywając 25-19. Gospodynie rozkręcały się powoli, natomiast przyjezdne mimo dobrego początku, później nie grały tego, co potrafią.

Emocjonująca końcówka i druga partia dla ITA TOOLS Stali Mielec

Początek drugiej partii był bardzo wyrównany. Po kilku wymianach na tablicy widniał wynik 6-6.

Żadna ze stron na początku nie potrafiła uciec na kilka punktów. Chemik Police zyskał trzyunktową przewagę dopiero przy stanie 15-12

ITA TOOLS Stal Mielec zaliczyła świetną serię w końcówce drugiego seta, która dała im remis, 20-20. Emocji nie brakowało i mielczanki wyszły na prowadzenie 23-21, a później dotarły do ostatniego punktu i również drugiego seta zapisały na swoje konto.

Chemik Police wygrywa po grze na przewagi

Siatkarki z Polic mocno zaczęły trzeciego seta od prowadzenia 8-4. Wówczas o przerwę poprosił Mateusz Grabda. Czas nie pomógł gospodyniom, a przyjezdne po kilku wymianach podwyższyły rezultat, 11-5.

Mielczankom udało się odrobić kilka punktów, ale dalej to rywalki cieszyły się z przewagi. W końcówce Chemik Police prowadził 20-17.

Siatkarki ITA TOOLS Stal Mielec walczyły do końca, jednak po grze na przewagi przegrały tego seta 24-26.

Siatkarki ITA TOOLS Stali Mielec wróciły w czwartej partii

"Biało-niebieskie" zaliczyły falstart w czwartym secie i przegrywały 0-4. Po kilku wymianach Chemik Police zyskał sześciopunktową przewagę 10-4 i Mateusz Grabda poprosił o drugą przerwę.

Podopieczne Dawida Michora pewnie brnęły do tie-breaka, a mieleckie siatkarki przegrywały już 10-17. Gospodynie po raz kolejny udowodniały, że mają ogromny charakter. Po kapitalnej serii doprowadziły do remisu, 18-18.

ITA TOOLS Stal Mielec w końcówce zyskała dwupunktową przewagę 22-20 i dowiozła korzystny wynik do końca czwartego seta, 26-24.

ITA TOOLS Stal Mielec - LOTTO Chemik Police 3-1 (25-19, 25,21, 24-26, 26-24)

Składy:

ITA TOOLS Stal Mielec: Izabela Dąbrowska, Agata Milewska, Katarzyna Bagrowska, Monika Głodzińska, Klaudia Łyduch, Gabriela Ponikowska, Aleksandra Adamczyk, Aleksandra Walczak, Rozalia Moszyńska, Emilia Mucha, Oliwia Sieradzka, Zuzanna Kuligowska, Pola Janicka.

LOTTO Chemik Police: Eliza Ropela-Puzdrowska, Martyna Grajber-Nowakowska, Diana Dąbrowska, Agata Nowak, Elena Baić, Magdalena Ociepa, Ewa Kwiatkowska, Dominika Pierzchała, Anna Fiedorowicz, Julia Hewelt, Viktoriia Lokhmanchuk