2024-10-05 14:10:05

RELACJA NA ŻYWO: Stal Stalowa Wola - Stal Rzeszów

Stal Stalowa Wola vs. Stal Rzeszów
Relacja na żywo z meczu Betclic 1. Ligi pomiędzy Stalą Stalowa Wola a Stalą Rzeszów. Początek meczu w sobotę o godz. 14:30. Zapraszamy do śledzenie relacji tekstowej.

Derby Podkarpacia pomiędzy Stalą Stalowa Wola a Stalą Rzeszów odbędą się już dziś. Będzie to 43. ligowe starcie obydwu zespołów.

Zapraszamy na tekstową relację na żywo z tego spotkania.

Więcej o historii spotkań pomiędzy obydwiem drużynami pisaliśmy tutaj: Historia Derbów Podkarpacia

14:30 Stal Stalowa Wola - Stal Rzeszów 2-2 (1-1)

1-0 Jakub Svec (4)
1-1 Karol Łysiak (19)
2-1 Sebastian Strózik (49)
2-2 Tomasz Bała (68)

W 19. minucie Karol Łysiak nie wykorzystał rzutu karnego (Adam Wilk obronił)

Stal Stalowa Wola: Wilk - Kukułowicz, Banach, Furtak (46. Lelek) - Urban, Mydlarz (72. Soszyński), Wojtkowski, Zaucha - Pioterczak (46. Chełmecki), Tavares (46. Strózik), Svec (83. Górski)

Stal Rzeszów: Bąkowski - Oleksy, Synoś, Kaczor, Warczak - Thill, Łysiak, Kądziołka (72. Piotrowski) - Wachowiak (61. Bała), Łyczko (46. Gaża) - Prokić (83. Pena)

Sędziuje: Leszek Lewandowski (Gliwice)

Żółte kartki: Oleksy - Mydlarz.

----------------------------------------------

90'4 KONIEC MECZU!

90+4' Thill z rzutu rożnego do Łysiaka, który miał piłkę na nodze, ale trafia nieczysto.

90+3 Łysiak z lewej strony pola karnego zagrywa po ziemi. Na róg wybija Chełmacki. Było bardzo groźnie.

90+2 Ciekawa końcówka meczu w Stalowej Woli. Cios za cios - raz atakuje "Stalówka", raz Stal Rzeszów.

90+1' Warczak uderza z prawej strony pola karnego. Broni Wilk. Dobra okazja gości.

90+1 Kamil Wojtkowski z rzutu rożnego i uderzenie Damiana Urbana po ziemi, ale prosto w golkipera Stali Rzeszów. Pewnie broni Bąkowski.

90+1' Trzy minuty doliczone.

90' Wojtkowski wrzuca z rzutu wolnego. Stal Rzeszów wybija na rzut rożny.

90' Teraz akcja Stali Stalowa Wola. Faulowany Soszyński.

89' Stal Rzeszów przy piłce. Thill do Oleksego, a ten zgrał piłkę w pole karne. Łapie Wilk.

87' Uderzenie Górskiego z dystansu. Niecelnie.

87' Wrzutka w pole karne, piąstkuje Bąkowski.

86' Cały czas remis w Stalowej Woli. Dobre podbanie do Chełmeckiego, który jest kilka metrów od bramki. Obraca się z piłką, uderza... i wywalcza rzut rożny.

84' Zmiana w Stali Stalowa Wola. Na boisko wchodzi Jakub Górski. Schodzi Jakub Svec.

83' Żółta kartka dla Oleksego, a chwilę później zmiana - Cesar Pena za Prokicia.

83' W rzutach rożnych 7-3 dla Stali Rzeszów. Posiadanie piłki 58% do 42% na korzyść rzeszowian.

82' Bała do lewej strona na Prokicia. Ten wrzuca płasko w pole karne, ale na miejscu obrońcy "Stalówki".

81' Długa piłka do Tomasza Bały na lewej stronie boiska. Rzut rożny dla gości. Po chwili wrzutka Thilla, ale łapie Wilk.

79' Było groźnie pod bramką Stali Rzeszów. Strózik zagrał wzdłuż pola karnego do Chełmeckiego. W ostatniej chwili wybijają rzeszowianie!

78' Wysokim pressingiem grają rzeszowianie. Mocno naciskają rywali. Cały czas remis.

77' Próba akcji Stali Stalowa Wola z lewej strony. Wybijają rzeszowianie.

76' Okres przewagi Stali Rzeszów. Do końca niespełna kwadrans plus to, co doliczy arbiter.

75' Thill wrzuca z lewej strony, niepewna interwencja Wilka, który piąstkuje. Stal Rzeszów wciąż przy piłce.

74' Lewą stroną Bała dogrywa do jednego z kolegów, ale tracą piłkę. Po chwili kolejna akcja, która kończy się rzutem rożnym.

73' Długa piłka do Prokicia. Spalony.

72' Zmiana w "Stalówce". Soszyński za Mydlarza. A chwilę później zmiana w Stali Rzeszów - Piotrowski za Kądziołkę.

71' Rzut rożny dla Stali Rzeszów z lewej strony boiska. Piłkę wrzucał będzie Sebastian Thill. Na głowę Michała Synosia, ale ten uderza niecelnie.

70' Ależ nam się zrobił mecz w Stalowej Woli. Goście szukają okazji do kolejnego gola. A teraz kontra gospodarzy i Wojtkowski próbuje lobować Bąkowskiego. Na szczęście dla rzeszowian uderzył niedokładnie.

68' Tomasz Bała!!!!!! I jest 2-2. Piękne uderzenie lewą nogą. Były zawodnik Wisłoki Dębica strzela piątą bramkę w tym sezonie.

66' Stal Rzeszów znów zamieszała w polu karnym gospodarzy. Prokić dograł do Bały, a ten próbował opanować piłkę, ale nie zdołał.

65' Strzelał Łysiak, pewnie obronił Wilk.

64' Okres wyrównanej gry.

61' Zmiana w Stali Rzeszów. Wchodzi Tomasz Bała, a zszedł ...

60' Rzut wolny dla Stali Rzeszów. Zakotłowało się w polu karnym "Stalówki". Uderzać próbował Prokić, ale zablokowany.

58' Teraz akcja Stali Rzeszów. Wrzutka Warczaka mogła zaskoczyć Wilka, bo odbiła się od jednego z obrońców i poleciała w światło bramki. Na szczęście dobrze ustawiony był golkiper Stali Stalowa Wola.

58' Bardzo dobrze wygląda "Stalówka" po przerwie. Trener Ireneusz Pietrzykowski odpowiednio zmotywował swoich zawodników w szatni.

57' Damian Urban próbował uderzać z dystansu, ale zablokowany. Będzie rzut rożny dla Stali Stalowa Wola.

56' Kacper Chełmecki próbował dośrodkowywać z prawej strony. Jeden z rzeszowian wybija piłkę na rzut rożny.

55' Dobra akcja Stali Stalowa Wola, ale zbyt lekkie uderzenie. Pewnie łapie Bąkowski.

55' Niewiele rzutów rożnych jak na razie w tym meczu. Dwa dla gospodarzy i tylko jeden dla gości.

53' Długa piłka do Prokicia i mogło być groźnie, ale gospodarze czujnie w defensywie. Rzut rożny dla Stali Rzeszów.

52' Sporo zmian w przerwie. Trzy w "Stalówce" i jedną w Stali Rzeszów. Gospodarzom się opłaciło, bo zespół po przerwie wygląda dużo lepiej.

49' Ależ goooool!!!! Gospodarze kilkoma podaniami rozpracowali obronę Stali Rzeszów, a Sebastian Strózik uderza piętką!! GOOOOL! 2-1 dla "Stalówki". Przepiękne uderzenie Strózika. Stadiony świata! Asystował mydlarz.

48' Kolejna akcja gospodarzy, ale szybszy Bąkowski.

46' Ruszyła druga połowa. Akcja Stali Stalowa Wola. Uderza z lewej strony z ostrego kąta Strózik.

DO PRZERWY posiadanie piłka 58% do 42% na korzyść gości. W strzałach też przewaga rzeszowian (10-3 oddanych, 5-1 celnych). W golach jednak 1-1. Wacamy za 15 minut.

45+4' Thill z rzutu wolnego. Wilk z problemami, ale łapie piłkę. Po chwili gwizdek i przerwa. Na razie 1-1.

45+4' Kolejny faul gospodarzy. Żółtą kartką ukarany Mydlarz. Będzie okazja dla rzeszowian. Rzut wolny ok. 35  metrów od bramki.

45+3 Thill wrzuca w pole karne, ale zbyt lekko. Wybija "Stalówka".

45+2' Rzut wolny dla Stali Rzeszów. Faulowany Łyczko.

45+1' Mogła być dobra okazja dla Stali Rzeszów, ale minimalnie z piłką minął się Prokić.

45' Trzy minuty doliczone do pierwszej połowy.

45' Akcja gospodarzy zakończona bardzo niedokładnym strzałem Wojtkowskiego.

44' Ładna akcja Stali Rzeszów, która wymieniła kilka podań i znalazła się pod bramką "Stalówki". Ale przerywają gospodarze.

43' Kolejna próba Wachowiaka. Tym razem uderzał z dalszej odległości, technicznie, ale obok bramki.

41' Uderzenie Bartosza Pioterczaka zza pola karnego, ale zby słabo i niecelnie

39' Łysiak przerywa próbę kontry "Stalówki". Wojtkowski winowajcą, ale nie zobaczył żółtego kartonika.

38' Próba wrzutki z lewej strony do Szymona Łyczko, ale nie zdążył zawodnik Stali Rzeszów.

36' Wachowiak uderza z lewej strony! Broni Wilk. Ale i tak spalony.

35' Akcja Stali Rzeszów zakończona niedokładnym podaniem. Od bramki Wilk.

34' Ładnie rozgrywa piłkę "Stalówka", ale w okolicach 40. metra napotyka na mur. Rzeszowianie szczelnie w defensywie.

32' Ależ akcja gości! Warczak do Szymona Łyczko, ale w ostatniej chwili wybijają obrońcy. Rzut rożny.

31' Od kilku minut przewaga gospodarzy, którzy próbują zbliżyć się do pola karnego gości. Jak na razie nie przychodzi im to łatwo.

30' Akcja "Stalówki". W pole karne wpada Mydlarz i zagrywa na lewą stronę do Zauchy, ale uprzedził go jeden z rzeszowskich obrońców.

28' Ładne uderzenie Szymona Kądziołki zza pola karnego. Piłka po koźle mogła zaskoczyć Wilka, ale przechodzi minimalnie obok słupka.

28' Próba dogrania Prokicia w pole karne, ale wybijają gospdoarze. Mogło być ciekawie.

26' Ładne uderzenie Sebastiana Thilla! Ale trochę za bardzo w środek bramki i pewnie broni dobrze ustawiony Wilk.

26' Warczak faulowany ok. 35 metrów od bramki Stalowej. Będzie szansa na uderzenie z rzutu wolnego.

25' Sędzia Lewandowski wznawia to spotkanie. Od bramki Bąkowski.

24' Jeszcze trwa przerwa w grze. Zawodnicy czekają aż wróci widoczność, a na trybunach kibice świetnie się bawią. Głośny doping przy Hutniczej.

22' Kibice obydwu drużyn prezentują efektowną oprawę i odpalają świece dymne w klubowych barwach. Mecz został na chwilę przerwany przez zadymione boisko.

21' Świetna piłka do Andreji Prokicia, ale ubiegł go Wilk.

19' Adam Wilk obronił strzał Karola Łysiaka z rzutu karnego, ale wobec dobitki był już bezradny. Remis w Derbach Podkarpacia.

19' GOOOOOOOOOL!!!! Łysiak na raty, ale jest 1-1!

19' Karol Łysiak....

18' Faulował Zaucha. A kto będzie strzelał?

18' Ależ świetnie podanie do Szymona Łyczko. Długa piłka za plecy obrońców... i faulowany w polu karnym zawodnik Stali!!!! Będzie rzut karny!

17' Cały czas 1-0 dla gospodarzy. Okres wyrównanej gry.

14' Mogło być groźnie! Z dystansu uderzał Kądziołka, ale jeden z piłkarzy "Stalówki" zablokował piłkę.

14' Świetna atmosfera na trybunach. Właśnie widzimy sektorówkę "United Stal" z herbami obydwu klubów, które mają ze sobą bardzo dobre relacje.

13' Próba wrzutki z lewej strony gości, ale do piłki nie zdążył Szymon Łyczko.

11' Okres spokojniejszej gry. Gra toczy się główni w środku pola. Goście próbują budować akcje, a gospodarze szukają okazji do kontry.

8' Furtak do Wojtkowskiego, a ten próbuje wrzucać piłkę w pole karne Stali Rzeszów, ale bardzo niedokładnie. Od bramki zaczyna Bąkowski.

7' Wojtkowski zagrywa z rzutu wolnego szukają kolegów z przodu, ale wybijają rzeszowianie

5' Dość niespodziewane prowadzenie gospodarzy. Pierwsza groźna akcja i od razu gol. Tak dzisiaj powinna grać "Stalówka". Szukać okazji z kontry.

4' GOOOOOOOL! Kontra "Stalówki" i uderzenie Jakuba Sveca. Świetnie zachował się zawodnik gospodarzy!

3' Ciągle budować akcje próbują goście. Kolejna próba przedostania się pod pole karne "Stalówki" powstrzymana przez obrońców.

2' Uderzenie Wachowiaka z lewej strony pola karnego. Mogło być groźnie, ale trafia tylko w boczną siatkę.

1' Atak Stali Rzeszów prawą stroną. Warczak wrzuca, ale obrońcy "Stalówki" wybijają.

1' Zaczynamy!

godz: 14:29:

Obydwie drużyny już na boisku. Za chwilę zaczynamy spotkanie w Stalowej Woli. Dziś przy Hutniczej komplet kibiców. Bilety zostały wyprzadane już kilka dni temu.

godz. 14:25:

Początek spotkania za kilka minut. Dzisiejszy pojedynek poprowadzi sędzia Leszek Lewandowski z Gliwic.