2024-10-03 14:47:00

Dariusz Kantor po wygranej nad Koroną II Kielce: Graliśmy przeciwko najlepszej drużynie piłkarskiej w tej lidze

Siarka Tarnobrzeg pokonała w zaległym meczu Koronę II Kielce 3-1. Zobaczcie co po tym meczu powiedział Dariusz Kantor.

Każdy mecz jest ważny

Nie ma dla nas meczów mniej ważnych i bardziej ważnych. Zrobiliśmy to, żeby wszyscy zawodnicy z szerokiego składu poczuli się istotni, bo mamy szeroką kadrę. Gdybym mówił zawodnikom, że dostaną szansę, że są ważni, a potem bym im tych szans nie dawał, nie traktowaliby mnie poważnie.

To wszystko było celowo zaplanowane. Dziś zawodnicy, którzy weszli z ławki, jak Paweł Mróz, Szymek Feret, Kasper Jodłowski, Kuba Czajkowski, dali bardzo dobre zmiany. Nie mieli udziału przy trzeciej bramce, ale tak właśnie ma to wyglądać.

Trudny początek meczu

Mecz był bardzo trudny, mieliśmy ciężkie 10-15 minut, kiedy Korona zdobyła bramkę i miała kolejną sytuację. Na pewno źle weszliśmy w ten mecz, ale po tych 15 minutach wróciliśmy na właściwe tory. Graliśmy wysoko i intensywnie w pierwszej połowie, zdobyliśmy dwa gole i zeszliśmy na przerwę z prowadzeniem.

Kontrola w drugiej połowie

Druga połowa była bardziej wyrachowana z naszej strony. Sporo graliśmy obroną niską, ale była to obrona zaplanowana. Dokładnie wiedzieliśmy, które przestrzenie zamykać i gdzie spychać Koronę, w które sektory boiska.

Przede wszystkim wykorzystywaliśmy szybkie ataki, z których jeden zakończył się bramką na 3-1. Korona nie stworzyła sobie w drugiej połowie żadnej sytuacji. Mogę tylko podziękować chłopakom i pogratulować im, bo zostawili na boisku dużo zdrowia i serca. Graliśmy przeciwko najlepszej drużynie piłkarskiej w tej lidze, z zawodnikami o najwyższych umiejętnościach, a myślę, że pozwoliliśmy im na bardzo mało.

O Wiśle Kraków - rywalu w Pucharze Polski

To bardzo dobry przeciwnik, obrońca tytułu i drużyna z najwyższej półki. Bardzo się cieszymy, że możemy z nimi zagrać i postaramy się pokazać nasze najlepsze strony.

Jeżeli nasze umiejętności, wola walki i charakter pozwolą na sprawienie niespodzianki, będziemy szczęśliwi. Jednak tak naprawdę to będzie jeden z takich meczów, w których gramy jako outsider. My nie musimy, ale bardzo chcemy!