2024-09-29 21:24:24

Stal Stalowa Wola pokonała Ruch Chorzów i zwyciężyła po raz pierwszy w tym sezonie!

Stal Stalowa Wola wygrała pierwszy mecz w tym sezonie! (fot. Stal Stalowa Wola)
Stal Stalowa Wola z pierwszym zwycięstwem w tym sezonie! Podopieczni Ireneusza Pietrzykowskiego pokonali Ruch Chorzów 2-0 po bramkach Łukasza Furtaka i Damiana Urbana.

Już w 5. minucie bramce przyjezdnych próbował zagrozić Bartosz Pioterczak, strzał został zablokowany i piłka wyszła na rzut rożny. Ruch Chorzów szybko odpowiedział kontrą, ale Łukasz Moneta uderzył obok słupka. Chwilę później w znakomitej sytuacji w okolicach 5. metra znalazł się Mateusz Szwoch, jednak i tym razem zabrakło skuteczności i po główce piłka poleciała nad bramką.

W kolejnych minutach większe zapędy ofensywne wykazywali podopieczni Ireneusza Pietrzykowskiego. W 18. minucie przymierzył Jakub Svec i interweniował Szymański. Potem próbował Bartłomiej Kukołowicz oraz Kamil Wojtkowski, jednak im rónież brakowało celności.

Ruch Chorzów nie pozostawał dłużny i w końcówce pierwszej części zyskał przewagę.  W 35. minucie po składnej akcji minimalnie niecelnie uderzył Soma Novotny, a cztery minuty przed przerwą futbolówka znów nieznacznie minęła słupek bramki Adama Wilk po główce Andreji Lukicia

Dwa gole dla Stali Stalowa Wola

Tuż przed przerwą to Stal Stalowa Wola objęła prowadzenie. Patryk Zaucha wgrał piłkę z lewej strony, niedokładnie interweniował Szymański i futbolówka wpadła pod nogi Łukasza Furtaka, który precyzyjnym uderzeniem przymierzył w prawy róg bramki.

W 53. minucie "Stalówkę" przed startą bramki kolejny raz uchronił Adam Wilk, po uderzeniu z ostrego kąta Łukasza Monety. Natomiast dwie minuty później podopieczni Ireneusza Pietrzykowskiego podwyższyli na 2-0. Kapitalnie z dystansu uderzył Damian Urban i po głowie Szymona Szymańskiego piłka wpadła do bramki.

Goście w osłabieniu

W 64. minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Jakub Myszor i Ruch Chorzów kończył to spotkanie w osłabieniu. W kolejnych minutach goście niespecjalnie potrafili odpowiedzieć, a Stal Stalowa Wola utrzymywała dwubramkowe prowadzenie.

W końcówce Ruch Chorzów nadal nie potrafił znaleźć pomysły aby przeciwstawić się "Stalówce". W doliczonym czasie gry szansę miał jeszcze Krystian Lelek, jednak piłka przeszła minimalnie obok słupka.

1-0 Łukasz Furtak (45+2)
2-0 Damian Urban (55)

Stal Stalowa Wola: 1. Adam Wilk - 26. Patryk Zaucha, 2. Bartłomiej Kukułowicz, 22. Jakub Banach, 4. Łukasz Furtak, 24. Damian Urban - 20. Bartosz Pioterczak (62, 77. Kacper Chełmecki), 21. Michał Mydlarz (62, 8. Łukasz Soszyński), 30. Kamil Wojtkowski, 23. Jakub Švec (88, 16. Krystian Lelek) - 97. João Tavares (76, 11. Sebastian Strózik).

Ruch Chorzów: 1. Jakub Szymański - 15. Martin Konczkowski, 17. Andrej Lukić, 20. Szymon Szymański, 38. Szymon Karasiński (67, 6. Mateusz Chmarek) - 11. Jakub Myszor, 27. Mateusz Szwoch, 14. Nono (68, 25. Denis Ventúra), 13. Łukasz Moneta (68, 23. Mohamed Mezghrani) - 86. Soma Novothny (79, 7. Miłosz Kozak), 95. Daniel Szczepan (87, 24. Bartłomiej Barański).

żółte kartki: Pioterczak, Kukułowicz - Myszor, Lukić, Moneta.
czerwona kartka: Jakub Myszor (64. minuta, Ruch, za drugą żółtą)