2024-09-28 19:20:00

Siarka Tarnobrzeg pokonała Unię Tarnów. Zwycięski gol Łukasza Siedleckiego

Siarka Tarnobrzeg wygrała w Tarnowie (fot. Siarka Tarnobrzeg)
Siarka Tarnobrzeg odnotowała drugie ligowe zwycięstwo z rzędu. Podopieczni Dariusza Kantora pokonali na wyjeździe Unię Tarnów 1-0, a zwycięskiego gola zdobył Łukasz Siedlecki.

Siarka Tarnobrzeg w minioną środę rozprawiła się ze Starem Starachowice w Pucharze Polski, a dziś w roli faworyta udała się do Tarnowa. Gospodarze dzisiejszego starcia przed tym spotkaniem mieli na swoim koncie zaledwie jeden punkt. W ostatniej kolejce przełamali passę porażek i zremisowali z KS Wiązownica.

Podopieczni Dariusza Kantora, mimo że od początku przejęli inicjatywę, długo nie potrafili potwierdzić swojej przewagi i do przerwy na tablicy wyników utrzymywał się bezbramkowy remis.

Po zmianie stron obraz meczu nie uległ zmianie. Nadal to Siarka była stroną dominującą, a Unia próbowała odgryzać się kontrami.

Decydująca okazała się akcja z 59. minuty. Po rzucie rożnym piłkę przejął Konrad Misztal, wrzucił w pole karne, a tam celnie główkował Łukasz Siedlecki. 16-latek w swoim debiucie, zdobył gola, który zapewnił Siarce Tarnobrzeg komplet punktów.

0-1 Łukasz Siedlecki (59)

Unia Tarnów (skład wyjściowy): Misiaszek – Górkiewicz, Popiela, Abramowicz, Adamski – Henry, Biś, Padło, Bciek, Biały, Sojda

Siarka Tarnobrzeg (skład wyjściowy): Cymerys – Mróz, Jodłowski, Woś, Misztal, Siedlecki, P. Lisowski, Czajkowski, Francois, Feret, Prusiński