2024-09-27 22:25:26

ITA TOOLS Stal Mielec w trzech setach uległa PGE Grot Budowlanym Łódź

fot: Marcel Kowalczuk

W piątkowy wieczór sezon w Tauron Lidze zainaugurowała ITA TOOLS Stal Mielec, która przegrała 0-3 na własnym obiekcie z PGE Grot Budowlanymi Łódź.

Nie zabrakło walki do końca, jednak lepsze siatkarki z Łodzi w pierwszym secie

Obie drużyny udanie rozpoczęły to spotkanie i szły równorzędnie do przodu, jeśli chodzi o zdobycze punktowe. Siatkarki PGE Grot Budowlanych dopiero po kilku minutach gry, złapały trochę wiatru w żagle i uciekły na 9-6.

Ta strata szybko jednak stopniała i po kilku dobrych wymianach to ITA TOOLS Stal Mielec prowadziła 13-11. W tym momencie Maciej Biernat poprosił o przerwę dla swojego zespołu. Łodzianki wróciły na swoje dobre tory i ponownie zaczęły punktować.

Końcówka seta była bardzo emocjonująca, mielczanki do końca próbowały odwrócić losy pierwszej partii, ale ostatecznie się nie udało. Pierwszego seta PGE Grot Budowlane Łódź wygrały 25-23.

Nagły zwrot akcji na finiszu i wygrana łodzianek

ITA TOOLS Stal Mielec ekspresowo uciekła rywalkom na starcie drugiego seta na wynik 4-1. Rywalki odrobiły straty, natomiast po chwili znowu mieleckie siatkarki cieszyły się z bogatego prowadzenia.

Owocne i skuteczne wymiany dały gospodynią prowadzenie 13-7. Łodzianki pokazały mocny charakter i zdołały wyrównać 18-18.

W samej końcówce pojedynek był bardzo zacięty. Podopieczne Macieja Biernata nie dość, że odwróciły losy tej partii to jeszcze zdołały wygrać 25-23

Ogromna dominacja PGE Grot Budowlanych Łódź i zasłużona wygrana

Tym razem początek należał do PGE Grot Budowlanych Łódź, które wyszły na prowadzenie 4-1. Przy takim rezultacie o przerwę poprosił Mateusz Grabda. Mieleckie siatkarki obudziły się i doprowadziły do remisu 6-6.

Zawodniczki z Łodzi później odjechały na wynik 12-8, w tym momencie o drugą przerwę poprosił Mateusz Grabda, który chciał ratować losy tego pojedynku. Mielczanki jednak i w tym secie nie były w stanie się przeciwstawić.

ITA TOOLS Stal Mielec przegrała trzeciego seta 17-25 i tym samym poniosła klęskę w meczu z PGE Grot Budowlanymi Łódź.

ITA TOOLS Stal Mielec - PGE Grot Budowlani Łódź 0-3 (23-25, 23-25, 17-25)

ITA TOOLS Stal Mielec: Izabela Dąbrowska, Agata Milewska, Katarzyna Bagrowska, Monika Głodzińska, Klaudia Łyduch, Gabriela Ponikowska, Aleksandra Adamczyk, Aleksandra Walczak, Rozalia Moszyńska, Emilia Mucha, Oliwia Sieradzka, Zuzanna Kuligowska, Pola Janicka.

PGE Grot Budowlani Łódź: Ewelina Wilińska, Alicja Grabka, Weronika Sobiczewska, Terry Enweonwu, Karolina Drużkowska, Aleksandra Wenerska, Jelena Blagojević, Paulina Damaske, Małgorzata Lisiak, Sasa Planinsec, Kinga Różyńska, Dominika Sobolska-Tarasova, Kornelia Drosdowska, Justyna Łysiak