2024-09-26 18:55:11

Sensacja w Pucharze Polski! Resovia wyeliminowała Lecha Poznań

Resovia pokonała Lecha Poznań 1-0 i gra dalej w Pucharze Polski! Decydującą bramkę zdobył Maksymilian Hebel w pierwszej części spotkania.

Już w 40. sekundzie jako pierwsi mogli zagrozić rzeszowianie. W dobrej sytuacji znalazł się Filip Mikrut, ale uderzył obok bramki.

Później dłużej przy piłce utrzymywali się piłkarze "Kolejorza", natomiast Resovia nastawiła się na kontry i w 8. minucie pojawiło się kolejne zagrożenie pod bramką Filipa Bednarka. W sytuacji sam na sam z bramkarzem zatrzymany został Danian Pavlas, a chwilę później w zamieszaniu w polu karnym w słupek trafił Filip Mikrut.

Maksymilian Hebel otworzył wynik spotkania

W odpowiedzi w 10. minucie na czystą pozycję wychodził Antoni Kozubal, ale uderzył minimalnie obok słupka. W 17. miucie Resovia objęła prowadzenie po wzorcowej akcji. Radosław Adamski wypuścił na lewej stronie Gracjana Jarocha, ten wycofał do Maksymiliana Hebla, który uderzeniem pod poprzeczkę zdobył swoją pierwszą bramkę w barwach "Pasiaków".

W 22. minucie znakomicie poradził sobie Michał Gliwa i sparował nad poprzeczkę strzał Maksymiliana Pingota. Niespełna dziesięć minut znów lewą stroną ruszył Gracjan Jaroch, dograł do Radosława Bąka, jednak jego strzał przy bliższym słupku zatrzymał bramkarz i piłka wyszła na rzut rożny.

W końcówce piłkarze "Kolejorza" częściej gościli na połowie Resovii, jednak rzeszowianie blokowali kolejne strzały i skutecznie zabezpieczali dostęp do własnej bramki. Po pierwszej połowie "Pasiaki" pozostawały na prowadzeniu.

Druga część spotkania mogła znakomicie rozpocząć się dla Resovii. W 48. minucie po akcji lewą stroną, płaskie podanie posłał Danian Pavlas i po jego strzale piłka zatrzymała się na poprzeczce. W odpowiedzi w 52. minucie piłka kolejny raz zatrzymała się na poprzeczce, tym razem po drugiej stronie boiska po uderzeniu Joela Pereiry

W 66. minucie zakotłowało się pod bramką Resovii. Ostatecznie uderzał Walmerak, ale skończyło się tylko na rzucie rożnym. Natomiast po stałym fragmencie kolejny raz znakomitą interwencją wykazał się Michał Gliwa po uderzeniu z ostrego kąta Antoniego Kozubala.

Resovia w osłabieniu na ostatnie dziesięć minut

Napór Lecha Poznań nie ustawał. W 76. minucie najpierw strzał Antoniego Kozubala został zablokowany, a potem nad bramką uderzył kolejny raz Walemark. Przyjezdnym cały czas brakowało skuteczności, a kolejne minuty upływały.

W końcówce goście grali w podwójnej przewadze. Najpierw drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Radosław Adamski, a w doliczonym czasie gry czerwony kartonik ujrzał również Danian Pavlas. "Kolejorz" nie zdołał odrobić strat i w kolejnej rundzie Pucharu Polski zameldowała się Resovia!

Resovia - Lech Poznań 1-0 (1-0)

1-0 Maksymilian Hebel (17)

Resovia: 88. Michał Gliwa - 22. Kornel Rębisz (60, 24. Bartłomiej Eizenchart), 4. Krystian Szymocha, 38. Hlib Buchał (76, 2. Mateusz Bondarenko), 17. Radosław Adamski - 27. Danian Pawłas, 20. Radosław Bąk (70, 99. Radosław Kanach), 6. Bartłomiej Wasiluk, 10. Maksymilian Hebel (76, 14. Marcin Urynowicz), 25. Gracjan Jaroch - 97. Filip Mikrut (60, 9. Maciej Górski).

Lech Poznań: 35. Filip Bednarek - 20. Ian Hoffmann (46, 2. Joel Pereira), 3. Alex Douglas, 16. Antonio Milić, 55. Maksymilian Pingot (77, 15. Michał Gurgul) - 8. Ali Gholizadeh, 43. Antoni Kozubal, 33. Stjepan Lončar (46, 22. Radosław Murawski), 24. Filip Jagiełło (64, 7. Afonso Sousa), 19. Bryan Fiabema (55, 10. Patrik Wålemark) - 17. Filip Szymczak.

żółte kartki: Adamski, Pawłas, Gliwa, Wasiluk - Pingot, Jagiełło, Afonso Sousa, Gurgul.
czerwone kartki: Radosław Adamski (81. minuta, Resovia, za drugą żółtą), Danian Pawłas (90. minuta, Resovia, za drugą żółtą).

Haha 2024-09-26 19:02:22

Super twarzuweczki w tv chłopaki .
Jak to dzisiaj szło z trybun "...resowia rządzi w Rzeszowie.."
Haha do zobaczenia chłopaczki :)

Tom 2024-09-26 19:03:13

Gratulacje dla drużyny z Głogowa Małopolskiego.
Rezerwy Lecha słabiutkie, wstyd żeby przegrać z 2 ligową drużyną w której w składzie było kilku rezerwowych.
Wieloletnia taktyka drużyny z Głogowa Młp. sprawdziła się. W miaro szybko strzelić bramkę i potem "a może jakoś to będzie, może się uda"

Resovia 2024-09-26 19:06:54

Żyłka ci pęknie, zwolnij. Patchu...

Dumny Resoviak 2024-09-26 19:09:12

Piękny dzień. Ograć lidera ekstraklasy to wielki sukces

Paweł 2024-09-26 19:10:06

W Resovii nie grało pięciu ludzi z podstawowego składu i dali radę. Jedyna prawdziwa Duma Rzeszowa. Fajnie by było jak by teraz przyjechała Legia.

Do haha 2024-09-26 19:11:29

Liga mistrzów się oddala, może za rok. Może dwa.

~anonim 2024-09-26 19:13:06

widzów 1000 gówniarze w kominiarkach osrani.

Duma Rzeszowa 1944 2024-09-26 19:13:58

Podziały podziałami ale szczerze gratuluję. Bardzo dobry wynik. Pozdrawiam Resovie

Ja 2024-09-26 19:14:06

Piszesz w kominiarce???

Mówisz Rzeszów krzyczysz Stal 2024-09-26 19:15:47

Hahaha ale wy się pejsy kompromitujecie jak śpiewacie że rządzicie w Rzeszowie haha tak rządzicie że aż wam muszą darmowe autobusy podstawiać na kilkaset metrów zeby was nie bili w po drodze hahaha sama gimnazjada której wszystkie mordy pokazali chwilę poświetowac i powrót do rzeczywistości 500+- na meczu haha jeba ć was parchy pejsowskie

~anonim 2024-09-26 19:17:31

Jak widać drużyny z Extraklasy to porażka Lech, Cracovia, Raków, Lechia

Marek Zupa 2024-09-26 19:18:23

pejsowia głogów małopolski xd rodowici haha

T 2024-09-26 19:22:37

Po co ta napinka? Gratulacje pejsy i tyle w temacie i nie piszcie że się odradzacie bo na wschodniej w ciul pustych miejsc. Wasz sukces i mega wstyd dla Lecha. Porównując Pogoń i Lecha to różnica dwóch klas na korzyść szczecinian

1944 2024-09-26 19:34:05

Można cisnąć bekę z was za wiele rzeczy bo nawet sami się często kompromituje, ale dziś gratulacje z Nowego Miasta.

Ajf stm1905 2024-09-26 19:36:11

I ten ból d****y u czosnków z pod barw Izraela
Pordukujcie się dalej szczury

@up 2024-09-26 19:39:03

Gość ci normalnie pogratulował a ty się chamie prujesz. Dzień cudów, ale nie u wszystkich jak widac. Nawet Bukala potrafił frekwencje w kilka minut policzyć a była kilka razy większa niż zazwyczaj. Widocznie dalej kropkuje mecz z Grudziądzem i Lubinen

Jan ze sportowej 2024-09-26 19:39:21

Resoviacy świętują w rynku a stalowi frustraci z komentarzy cali w konwulsjach

Do kibiców Stali 2024-09-26 19:40:18

Na wstępie zaznaczam że nie jestem kibicem Resovii. Jak czytam te wasze komentarze że kibice Resovii to same małolaty, a kibice Stali to same chłopy po 150 kg. To zostaje mi się tylko śmiać z waszych opowieści. Oglądnięcie sobie filmik z Przemyśla na Polonię chyba derby z JKS, bądź Stal Sanok jakich byczków wysłaliście

Makaron 2024-09-26 19:42:56

No to teraz stal. A czekaj oni dostali 3 w parę. Hhhh to ktoś inny:)

Krośnianin 2024-09-26 19:43:42

Gratulacje !!! BRAWO !!!

Gya 2024-09-26 19:49:21

Stalowskie kondony dajcie glos....

Stalówka 2024-09-26 19:51:45

Gratulacje dla Resovii i dobrze że jeden klub z podkarpacia reprezentuje województwo dalej. Tym bardziej nad tak wysokim przeciwnikiem. Pozdrawiam

~anonim 2024-09-26 19:53:14

Brawo Resovia, tylko szkoda ze w niedzielę na męczy będzie znów może z 500 osób

osiem zero 2024-09-26 20:03:28

Brawo Resovia! Jedyna, prawdziwa Reprezentacja Miasta!

Ja 2024-09-26 20:05:27

Resovia wygrała .Puchar Polski jest tak irytujący że zespoły z extra klasy przegrywają w karnych z 3i 4 ligowcami a wogole jak doszło do tych karnych? Pytanie jest do PZPN dlaczego zespoły wystawiają rezerwy i nie traktują pucharu polski powaznie bo się nie opłaca. Zbyt duże koszty przedwziebiecia do uzyskanych profitów!. Jak dla mnie to zawsze Puchar Polski to sparingi.

Podkarpacie 2024-09-26 20:09:25

Udało się fart cud glubki zawsze mają szczęście puchar do niczego nie potrzebny

Do kibiców stali 2024-09-26 20:15:09

Ale was d****a piecze auuuuuu ,widać to w waszych komentarzach . Pamiętajcie k*****y ,,, Resovia zawsze gra na wyjeździe ,zróbcie taki wynik ponad 3000 na wyjezdzie to później pogadamy. A prawda jest taka ,czy Resovia by wygrała czy przegrała to wy byście te swoje żałosne wypociny pisali . Auuuuu ,kuźwa byłem w aptece a tu każdy kupował maść na ból d****y ,niech was piecze nieudacznicy. Chwalicie się tą swoją młodzieżą a c****ja z nią ugracie. Szkola ich tylko po to żeby sprzedać wypożyczyć ,bo w fibrejnie dziadostwo się robi,idą za tym zwolnienia pracowników i nie wypłacanie im wypłat . Będziecie mieli niedługo tego bogacza ,zobaczycie

@ do dałna u gory 2024-09-26 20:21:14

Od dwóch lat słyszę że fibrain już pada, a to od was uciekł główny sponsor XDD nic chamie nie znacyzcie i jeden mecz tego nie zmieni. Nie wiem czy wiesz, ale 3/4 ludzi przyszło zobaczyć Lecha, a nie bąka i adamakiego (swoją drogą: chooy ci na imię Adamski ty skuhwysynie ). Jeden mecz nie zmienia tego w jakiej d*****e jesteście. Stadion niby już miał się budować, a tu dalej transparenty wiszą xDD.
Ale baw się dziś. Dziś jest twój dzień. Grajcie tam w kolejarza, czy jakie tam inne koszerne zabawy wymyślicie. Za parę dni powrót do szarej rzeczywistości

Duma Miasta 2024-09-26 20:24:48

Resovia to klub RZESZOWIAN! Prawdziwa duma miasta. Najstarsi w Polsce - dziękujemy! 1905

Rupez z Piastow 2024-09-26 20:41:27

Nie ma jak to ból d****y zardzewiałych condonow

irek dziuban 2024-09-26 20:44:24

Co To za szmata z głogowa wisiała co pytam sie co to za szmata ?????

Leszek 2024-09-26 20:48:25

resowia i Głogów ma swoje 5 minut. kochają się i całują. Na koniec sezonu będą jechać po sobie i wyzywać bo nie będzie awansu.

FC SM 2024-09-26 20:54:43

Sedziszow Małopolski zawsze z Tobą Kochana Resovio!

Resovia to brzmi dumnie! 2024-09-26 20:57:43

Brawo Pasiaki! Ból dup.ska okrutny sezonowcow ze stali. Dostali srogi wpier.dol od Pogoni, kiedy Resovia bije Lidera , grając z 8 zawodnikami z ławki w porównaniu do ostatniego meczu. Do tego na tym chu.jowym osranym pseudo stadionie. Widzów prawie tyle co garbatych sezonowcow jak to mówią u siebie. RESOVIA PANY! Ależ ten doping się dzisiaj niósł!

Kaerenek 2024-09-26 21:29:14

Jeden tu z resovii pisze żeby Stal zrobiła taki wynik na wyjeździe autobusem MPK
Przecież wy z resovii w ciągu ostatnich lat tylko dwa razy zrobiliście frekwencję wyższą niż 2 tysiące. A tak to na domowych meczach 500 osób, na wyjazdach max 1 autobus

Do Resovia to brzmi dumnie 2024-09-26 21:29:29

Słowo klucz prawie tyle, a po drugie mecz w Rzeszowie a ty pieprzysz jak by to wyjazd był na drugi koniec Polski, chyba ci sufit na łeb spadł kretynie

Podkarpacie 2024-09-26 21:31:16

Każdy to w Polsce wie i to powie że resowia obciąga w Rzeszowie !!

Soviak 2024-09-26 21:32:36

Ależ tu jest kur... syf na tym pdk live!!!! Dzięki dla tych normalnych ze Stali za gratulacje! A napinaczom z jednej i z drugiej strony polecam zluzowanie bielizny! Oto jest dzień! Oto jest dzień! Który dał nam Pan! Cieszymy się z małych rzeczy. Pozdro

~anonim 2024-09-26 21:39:32

w głogowie świeto lasu jakby pejsovia mistrza Polski zdobyła

Janusz 2024-09-26 21:48:40

Jako kibic Stali taki januszowy gratuluję Resovii. Słaby Lech bardzo słaby ...ale wynik idzie w świat. Niezła gra Resovii. Brawo dla was.

REPREZENTACJA MIASTA 1905 2024-09-26 21:57:23

BRAWO DUMA RZESZOWA!
ZABRAKŁO TYLKO "GRAMY U SIEBIE"!
RESOVIA = RZESZÓW

A.G. 2024-09-26 22:19:53

Gratki dla Dumy Rzeszowa, super gra przeciwko najlepszej drużynie w Polsce. Nie to co wieśniaki ze srali w meczu z Pogonią.

Tak szczerze 2024-09-26 22:27:47

Skończcie z gadaniem że w Rzeszowie jest zapotrzebowanie na piłkę na najwyższym poziomie. Mecz w PP pokazały Stadion na 11 tysiecy a na meczu z Pogonią 5 tysiecy a na liderze ekstraklasy gdzie na tę chwilę nie ma lepszego zespołu trzy i półtysiaca Więc litości gdzie te tłumy spragnionych futbolu w mieście 200 tysiecznym ???? Pozdro bez urazy kibic Stali Mielec