2024-09-26 21:52:00

KS DevelopRes Rzeszów ograł MOYA Radomkę Radom

KS DevelopRes Rzeszów od zwycięstwa rozpoczął ligowe rozgrywki. Po trwającym ponad 150 minut pojedynku i pięciu setach, wicemistrzynie Polski okazały się lepsze od MOYA Radomki Radom.

Sezon 2024/25 Tauron Ligi rozpoczął się od skutecznego ataku Moniki Fedusio. Przyjezdne szybko wysforowały się na czteropunktowe prowadzenie, ale gospodynie zdołały doprowadzić do remisu po 8.

Od tego momentu uwidoczniła się przewaga podopiecznych Michała Maska, który debiutował w tym spotkaniu jako rzeszowskiego zespołu. Wicemistrzynie Polski bardzo pewnie poczynały sobie w ataku, obok Fedusio dobrze spisywała się Sabrina Machado i Rysice triumfowały w inauguracyjnej partii do 16.

Zupełnie inaczej wyglądała druga odsłona. Lepiej otworzyły ją miejscowe i choć DevelopRes z czasem opanował sytuację, kiedy zrobiło się 15-12 po bloku Magdaleny Jurczyk, to Radomka nie zamierzała odpuszczać.

O swoich walorach na siatce przypomniała Kamila Witkowska, coraz lepiej na lewym skrzydle poczynała sobie Maria Yordanova i w efekcie zawodniczki Jakuba Głuszaka były o krok o zniwelowania strat.

Rysice zdołały obronić pierwszego setbola i doszło do gry na przewagi, w której górą okazały się radomianki, wygrywając po ataku Yordanovej do 24.

Po zaciętym początku trzeciego seta, z czasem inicjatywa przeszła na rzeszowską stronę. Świetnie w obronie spisywała się Maritt Jasper do spółki z Aleksandrą Szczygłowską, co pozwoliło gościom zneutralizować ofensywę rywalek.

Swoje w ataku dołożyły środkowe i choć przeciwniczki w końcówce zbliżyły się na dwa punkty, 21-23, to DevelopRes nie pozwolił sobie odebrać zwycięstwa.

Kolejna partia rozpoczęła się od prowadzenia Rysic 4-1, po czym rzeszowianki… kompletnie stanęły. Do Yordanovej dołączyła Dagmara Dąbrowska i Radomka wykorzystała bierność przeciwniczek, wychodząc na dziewięciopunktowe prowadzenie, 16-7.

Wydawało się, że gospodynie bez większych problemów dowiozą zwycięstwo i zapewnią sobie przynajmniej jeden punkt meczowy, tymczasem do gry wróciły wicemistrzynie Polski. Nadzieję swojej drużynie dała Weronika Centka-Tietianiec, po jej serii na zagrywce  przyjezdne traciły tylko dwa punkty, ale na więcej nie było ich stać i o wyniku końcowym decydował piąty set.

W ostatniej odsłonie górą okazały się przyjezdne, choć w pewnym momencie przegrywały 9-11. Końcówka należała do Machado, która wykorzystała drugiego meczbola i zapewniła zwycięstwo rzeszowiankom. Statuetkę MVP otrzymała Marrit Jasper.

MOYA Radomka Radom - KS DevelopRes Rzeszów 2-3 (16-25, 26-24, 21-25, 25-22, 13-15)

MOYA Radomka Radom: Victoria Mayer, Maria Yordanova, Kornelia Garita, Monika Gałkowska, Laura Milos, Kamila Witkowska, Izabela Śliwa (L) oraz: Milka Stijepić, Aleksandra Stachowicz, Kristiine Miilen, Martyna Piotrowska, Dagmara Dąbrowska.
KS DevelopRes Rzeszów: Katarzyna Wenerska, Monika Fedusio, Magdalena Jurczyk, Sabrina Machado, Marrit Jasper, Agnieszka Korneluk, Aleksandra Szczygłowska (L) oraz Karina Chmielewska, Bruna Honorio, Weronika Centka-Tietianiec, Karolina Fedorek.