2024-09-25 21:43:23

Stal Stalowa Wola przegrała z Arką Gdynia po serii rzutów karnych i żegna się z Pucharem Polski

Stal Stalowa Wola przegrała po dogrywce z Arką Gdynia (fot. Radek Kuśmierz)
Stal Stalowa Wola po serii rzutów karnych przegrała z Arką Gdynia i pożegnała się z Pucharem Polski.

Niewykorzystany rzut karny Stalówki

Już po pierwszej minucie od rozpoczęcia gry Stal Stalowa Wola miała doskonałą okazję, aby objąć prowadzenie. W polu karnym Marc Navarro sfaulował Jakuba Svec i arbiter bez wahania wskazał na jedenasty metr. Rzut karny egzekwował Jakub Górski, ale jego intencje wyczuł Paweł Lenarcik.

Gospodarze na prowadzeniu do przerwy

W 15. minucie "Stalówka" wyszła na prowadzenie. Prawą stroną ruszył Bartłomiej Kukułowicz, piłka odbiła się od jednego z rywali i przeszła wzdłuż bramki do Jakuba Sveca, który z najbliższej odległości dopełnił formalności.

W 23. minucie kolejną okazją wypracowali gospodarze. Damian Urban minął rywali na prawej stronie, dograł wzdłuż bramki, ale z piłką minął się Sebastian Strózik. Chwilę później próbował uderzać Łukasz Furtak, jednak został zablokowany.

Po pół godziny gry ruszyli piłkarze z Gdyni. W 36. minucie w pole karne wpadł Allassane Sibide i uderzył po ziemi. Adam Wilk ze spokojem wychwycił piłkę. Chwilę później znakomitą sytuację zmarnował Karol Czubak i trafił prosto w bramkarza "Stalówki".

Tuż przed końcem pierwszej części zza pola karnego przymierzył jeszcze Damian Urban, ale Paweł Lenarcik wychwycił jego strzał.

W 59. minucie kapitalną okazję na podwyższenie prowadzenia miał Bartosz Pioterczak, ale po rykoszecie piłka wyszła tylko na rzut rożny.

Karol Czubak doprowadził do wyrównania

W 67. minucie z kontrą ruszyli piłkarze Stali Stalowa Wola, jednak Jakub Svec fatalnie podał do Pchełki i akcja spaliła na panewce. Arka Gdynia naciskała, ale nie potrafiła sforsować defensywy miejscowych. W 75. minucie kolejny raz zakotłowało się pod bramką Adama Wilk, jednak i tym razem nie przyniosło to żadnego rezultatu.

W 80. minucie Arka Gdynia doprowadziła do wyrównania. Hide Vitalucci wyłożył piłkę do Karola Czubaka, a ten z okolicy 5. metra umieścił piłkę w bramce. W końcówce nadal w natarciu byli przyjezdni, jednak przez dziewięćdziesiąt minut żadna z drużyn nie potrafiła przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść.

Dogrywka na remis

W pierwszej części dogrywki większe zagrożenie stwarzali podopieczni Tomasza Grzegorczyka, jednak nadal brakowało im skuteczności. W 105. minucie Joao Oliveira znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale uderzył nad poprzeczką.

W drugiej części dogrywki Arka Gdynia wyszła na prowadzenie. Celnie główkował Marc Navarro, piłka odbiła się od ziemi i wpadła do bramki. W 113. minucie Bartłomiej Kukułowicz egzekwował rzut wolny tuż za polem karnym i piłka zatrzymała się na poprzeczce. "Stalówka" nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. W 117. minucie do wyrównania doprowadził Joao Tavares.

W serii rzutów karnych lepsza okazała się Arka Gdynia  i zagra w kolejnej rundzie Pucharu Polski.

Stal Stalowa Wola - Arka Gdynia 2-2 (1-0)

1-0 Jakub Svec (15)
1-1 Karol Czubak (80)
1-2 Marc Navarro (109)
2-2 Joao Tavares (116)

Stal Stalowa Wola: 1. Adam Wilk - 24. Damian Urban (46, 26. Patryk Zaucha), 2. Bartłomiej Kukułowicz, 22. Jakub Banach, 4. Łukasz Furtak - 7. Jakub Górski (46, 20. Bartosz Pioterczak), 8. Łukasz Soszyński, 21. Michał Mydlarz, 18. Cyprian Pchełka (81, 16. Krystian Lelek) - 15. Sebastian Strózik (72, 97. João Tavares), 23. Jakub Švec (72, 77. Kacper Chełmecki).

Arka Gdynia: 1. Paweł Lenarcik - 2. Marc Navarro, 29. Michał Marcjanik, 4. Martin Dobrotka, 6. Kasjan Lipkowski (46, 94. Dawid Gojny) - 21. Kacper Skóra (62, 9. Tornike Gaprindaszwili), 8. Alassane Sidibé, 20. Michał Borecki (46, 39. Filip Kocaba), 14. Hide Vitalucci (86, 19. Michał Rzuchowski) - 7. Szymon Sobczak (62, 27. João Oliveira), 10. Karol Czubak.

żółte kartki: Strózik, Górski, Zaucha, Mydlarz, Chełmecki, João Tavares, Kukułowicz - Borecki, Gaprindaszwili, Navarro.